Google překladač: English Deutsch
Lepicí kotva od Baumitu nahradí staré hmoždinky

Při montáži zateplovacích desek na fasády budov se stále více prosazuje metoda lepení. U starších budov, kde se pracuje s již omítnutým podkladem, však pouhé lepení nestačí. Desky je nutné na fasádu usazovat pomocí hmoždinek, které však narušují funkci tepelněizolačního systému. Vzniku těchto zcela zbytečných tepelných mostů umí předejít lepicí kotva Baumit KlebeAnker.

Upevňování zateplovacích desek pomocí hmoždinek, které jimi prostupují a logicky tak narušují jejich správnou tepelněizolační funkci, vede k nezanedbatelným energetickým ztrátám. Takto provedená izolace se navíc po čase projeví i nevzhlednými stopami na fasádě. Kruhové plastové kotvy Baumit KlebeAnker izolaci nenaruší. Osadí se přímo na nosném zdivu a pomocí lepidla, které se nanese na jejich středové terče, izolační desky jednoduše přilepí.
Lepicí kotvy nejsou závislé na tloušťce izolačních desek. Lze je použít pro izolanty o tloušťce 10, 20 i 30 cm. Zároveň jsou určené pro více typů podkladů. Kotva Baumit KlebeAnker modrá o hloubce trnu 55 mm je určená do betonu, červená Baumit KlebeAnker s trnem dlouhým 88 mm do cihel s omítkou o maximální tloušťce 40 mm. Letošní novinku Baumit KlebeAnker 138 v zelené barvě lze použít u novostaveb i na stěnové systémy se zabudovanou izolační vrstvou a stěny se starými omítkami o maximální tloušťce 90 mm.
Použití lepicích kotev má i další výhodu. S osazováním klasických hmoždinek je nutné počkat, až lepidlo pod zateplovacími deskami dostatečně zatvrdne. Hlavy hmoždinek je navíc potřeba po osazení v tepelněizolačním materiálu zatřít stěrkou. S lepicími kotvami Baumit KlebeAnker není nutné čekat na zatvrdnutí lepidla, odpadá i stěrkování hmoždinek. Celkový proces zateplování fasády se tak podstatně zkrátí.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news