Google překladač: English Deutsch

Česká logistická asociace (ČLA) a Národní certifikační rada (NCR) zahájily v roce 2011 premiérově certifikační řízení logistických profesionálů v České republice.

Evropská logistická asociace (ELA) v zájmu zvýšení úrovně kvalifikace evropských logistických odborníků a jejich uplatnění na národní i evropské úrovni vytvořila systém standardů pro oblast řízení dodavatelských řetězců a logistických systémů a zároveň otevřela celoevropský program certifikace pro všechny pracovníky z logistické praxe, kteří těmto standardům vyhoví. Na evropské úrovni je program certifikace řízen Evropskou certifikační radou pro logistiku (ECBL), která je nezávislým orgánem složeným z členských zemí ELA. Na národních úrovních je certifikace řízena národními certifikačními centry, která jsou metodicky řízena a zpětně prověřována z ECBL. Česká logistická asociace, člen ELA, získala oprávnění k certifikaci v České republice a ustavila národní certifikační radu (NCR), která ECBL certifikaci v ČR zajišťuje.

logistik

Certifikaci lze získat v jedné ze dvou kategorií, které se liší v požadavcích kladených na uchazeče, zejména z hlediska současného funkčního postavení uchazeče, kvality a délky odborné praxe, úrovně a rozsahu teoretických a praktických znalostí

  • EJlog - European Junior Logistician / Supervisory/Operational Management level
  • ESlog - European Senior Logistician / Senior Management Level

V roce 2011 byly vypsány celkem tři termíny certifikace – v jarním termínu s mezinárodní účastí, který se konal v Praze, se sedmi uchazečům podařilo získat tento evropský certifikát. V druhém, červnovém termínu bylo úspěšných dalších šest českých profesionálů, v posledním listopadovém termínu, který se konal opět s mezinárodní účastí, se řady úspěšných držitelů rozrostly o dalších pět jmen.

Úspěšní uchazeči pracují a rozvíjí své zkušenosti ve společnostech Cargo Partner Hungary, ČD Logistics, DHL, Hypera Management, ICZ, Logicon, PKZ Slovakia, Shell, Škoda Auto a VŠ Pardubice.

Certifikáty s celoevropskou platností úspěšným logistickým profesionálům vystavuje ELA, Evropská Logistická Asociace se sídlem v Bruselu.

Slavnostní předávání certifikátů a odznaků se odehrává při významných akcích ČLA, na jaře 2011 se tak uskutečnilo v Národním technickém muzeu u příležitosti výročního zasedání ČLA, v říjnu 2011 se certifikáty předávaly u příležitosti dne ČLA na brněnském veletrhu Transport a Logistika, v únoru 2012 byly certifikáty předány u příležitosti konání diskusního fóra „Strategie logistiky do budoucnosti“. Diskusní fórum pořádala ČLA ve spolupráci se ŠKODA AUTO 22.2.2012 na akademické půdě Vysoké školy Škody Auto v Mladé Boleslavi.

V roce 2012 vypsala Národní certifikační rada opět tři termíny pro certifikační zkoušky a to 26. – 27.3.2012, 25. – 26.6.2012 a 19. – 20.112012 . Podrobnější informace o certifikačním procesu, jeho podmínkách, průběhu a požadavcích na znalosti a dovednosti jsou k dispozici na stránkách asociace www.czech-logistics.eu.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news