Ve dnech 29. a 30. května 2008 se uskuteční v Praze sedmnáctý ročník odborné konference EuroPAM 2008 zaměřené na virtuální simulace prototypových zkoušek a výrobních procesů. Po deseti letech se tak konference opět vrací na půdu České republiky. Přináší řadu novinek i světových odborníků v oblasti vývoje simulačních softwarů. Je určena nejen IT odborníkům, TOP manažerům i odborné veřejnosti ze sféry strojírenského a automobilového průmyslu. Její součástí je doprovodná výstava PAMfair 2008, prezentující nové možnosti a trendy v oblasti hardware a jeho použití při aplikaci softwarů v praxi. Akce se uskuteční v prostorách hotelu Diplomat v Praze (Evropská 370/15, 160 00 Prague). Podtitulem letošní konfrence je „Innovate with Simulation-Based Design“.
Software společnosti ESI Group je jedinečný v možnosti simulovat fyzické zkoušky ve virtuálním prostředí, např. při vývoji nového modelu automobilu či forem odlitků v průmyslové výrobě. Umožňuje vývojářům přesně definovat a před samotnou výrobou „reálně“ na ploše obrazovky porovnat a ihned odstranit chyby v konstrukci vyvíjeného výrobku. Dokáže tak zkrátit dobu vývoje z několika měsíců na téměř několik dnů. Neméně podstatným faktorem je i značná finanční úspora, kdy např. firmy při vývoji nového automobilu nahrazují úvodní fyzické crash testy právě virtuálními simulacemi.
Hlavními tématy konference jsou optimalizace designu s pomocí simulačního software, efektivita simulačních software, jejich spolehlivost, výkonnost a aplikovatelnost na konkrétní potřeby výrobních firem.
Klíčovými prezentátory jsou: Miloš Šáfr ze Škoda Auto, který představí využití simulačního software při vývoji nových automobilů a dále André Barbe z Renaultu. Ten pohovoří o virtuálních crash testech automobilů z pohledu zvyšování bezpečnosti všech účastníků silničního provozu.
Nadnárodní společnost ESI Group, jejíž je MECAS ESI součástí, je lídrem a zároveň největším světovým inovátorem v oboru počítačových simulací. Její aktivity směřují k vývoji integrovaného výpočetního prostředí, ve kterém lze simulovat kompletní zkoušky prototypů (např. nárazové zkoušky) nebo technologické procesy jako jsou lisování, sváření, lití atd. a jejich vzájemné interakce. Cílem společnosti je postupný přechod ke kompletnímu virtuálnímu vývoji.
RSS Sitemap Trends Zásady ochrany osobních údajů Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2023. Všechna práva vyhrazena.