Google překladač: English Deutsch

Moderní způsob placení faktur přes QR kód šetří čas zejména živnostníkům. Podporuje jej většina bank.
Tradiční český výrobce podnikových informačních systémů PREMIER system, a. s. přináší v poslední verzi svého programu novinku v podobě moderního placení faktur. Vystavenou fakturu, která obsahuje rovněž takzvaný QR kód, lze snadno zpracovat a zaplatit prostřednictvím běžného chytrého mobilního telefonu nebo tabletu. Kód totiž obsahuje veškeré platební informace o společnosti. Odpadá tak riziko nesprávného vyplnění platebního příkazu. K zavádění sofistikovanějších technologií při zpracování faktur napomohla novela zákona o DPH, jež vešla v platnost počátkem tohoto roku a zrovnoprávnila elektronické faktury na úroveň papírových.

PREMIER-QR-tisk

QR kódy nemusí sloužit pouze k propagačním účelům v různých reklamních kampaních. Stále populárnější jsou také jako prostředek úhrady faktur. Přispěla k tomu zejména novela zákona o DPH, která elektronické verze faktur zrovnoprávňuje s těmi klasickými papírovými. Možnost vystavení faktury „vybavené" QR kódem nově ve svém účetním modulu nabízí také oblíbený podnikový informační systém PREMIER. Kód obsahuje všechny nezbytné platební údaje. Příjemci faktury tak stačí na jeho mobilním telefonu využít aplikaci pro e-bankovnictví k sejmutí kódu a rychlé on-line platbě. Mobilní aplikaci pro podporu plateb prostřednictvím QR kódů nabízí ke stažení zdarma většina významných tuzemských bank (Komerční banka, ČSOB, Raiffeisenbank, Era či Fio banka). Rovněž aktualizace systému PREMIER, která novou funkci obsahuje, je pro všechny zákazníky zdarma.

„Zavedení novinky ve způsobu placení faktur vychází z naší dlouhodobé filozofie rychlé implementace technologických novinek, o které naši zákazníci z řad 15000 uživatelů ERP systému PREMIER skutečně stojí. O nový update, který umožňuje vystavovat faktury doplněné QR kódy je tak, dle předpokladu, zájem. Největší užitek novinka přináší zejména koncovým zákazníkům firem a drobným živnostníkům, kteří si nevedou elektronickou evidenci došlých faktur. Ti upřednostňují rychloplatbu pomocí QR kódu před složitější úhradou jiným způsobem," říká Boleslav Buzek, zakladatel a jednatel společnosti PREMIER system, a.s.

Rychlost a spolehlivost pro živnostníky, kteří kráčí s dobouPREMIER-tisk-QR-faktura
Přednosti úhrad faktur přes QR kód jsou nasnadě. Příjemce může fakturu zaplatit doslova obratem bez nutnosti cokoliv vyplňovat. Kód pouze vyfotí svým chytrým mobilem nebo přes tablet. Zbytek transakce proběhne po finálním schválení plně automaticky. Používání QR kódů v platebním styku rovněž přispívá k renomé dodavatelské společnosti, coby moderního obchodního partnera.

Nastavení je jednoduché
Snadné je také nastavení samotného systému PREMIER. Pokud si uživatel přeje vystavené faktury QR kódem opatřit, stačí pouze zatrhnout příslušnou možnost v menu „Tisk faktur". Funkci je možné volitelně zapnout či vypnout, například pro určité série tisků, ale i při tisku jednotlivých faktur. QR kód s platebními údaji se pak zobrazí v pravém dolním rohu faktury.

Co je QR kód?
QR kód je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response", tedy kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický EAN čárový kód. Specifikace QR kódů je od června 2000 standardem ISO 18004. Standard byl upraven v roce 2006. Kódy jsou určeny pro počítačové zpracování, využívají velké množství technik předcházejících chybám interpretace.

www.premier.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news