Google překladač: English Deutsch

Ve dnech 10. – 11. listopadu 2009 se na výstavišti Černá louka konal 16. ročník mezinárodního veletrhu Elektrotechnika Ostrava. Návštěvnost se pohybovala okolo 5000 návštěvníků. Tohoto svátku elektrotechniky v Ostravě se zúčastnilo 83 firem z oboru elektrotechniky, energetiky, automatizace, regulace a měření, elektroniky, světelné techniky, alternativních zdrojů energie a jiných příbuzných oborů z České republiky a Rakouska.

Tradiční událostí veletrhu byla soutěž o Zlatý výrobek.
V letošním roce byly oceněny tyto exponáty:

v oboru energetika
výrobek: SOLARFLEX® - X PV1 – F, kabel určený pro fotovoltaiku – solární moduly
od firmy HELUKABEL CZ s. r. o., Libušín

v oboru automatizace
výrobek: SCADA Systém PROMOTIC 8.0., určený pro tvorbu aplikací, které monitorují, řídí a zobrazují technologické procesy
od firmy MICROSYS s. r. o., Ostrava

výrobek: ROBOFLEX® - RECYCLE, kabel se speciálním pláštěm pro velice robustní používání v robotice, recyklace materiálu ze kterého je vyroben
od firmy HELUKABEL CZ s. r. o., Libušín

v oboru elektronika
výrobek: Bezdrátový systém signalizace a hlasového spojení v těžní jámě dolu typ VFSK5
od firmy ZAM-SERVIS s. r. o., Ostrava

Vyhlášení Zlatých výrobků proběhlo na společenském večeru 10. 11. 2009.
Součástí veletrhu Elektrotechnika 2009 Ostrava se stal doprovodný program „Zajištění solárních zdrojů“ Revize, provoz a údržba fotovoltaických zdrojů energie, který pořádala firma L. P. Elektro s. r. o., Brno. Tato akce proběhla v konferenčním sále výstaviště 10. 11. 2009.
Sedmý ročník středoškolské soutěže pod názvem Elektronika 2009 o pohár starosty městského obvodu Slezská Ostrava se uskutečnil druhý den veletrhu 11. 11. v pavilonu NA2.

Příští, 17. ročník veletrhu Elektrotechnika Ostrava 2010 se bude konat ve dnech 9. – 10. 11. 2010.