Google překladač: English Deutsch
Několik základních tipů a rad

Společnost Kimberly-Clark Professional, přední dodavatel výrobků pro osobní ochranu zdraví, bezpečnost a hygienu v pracovním prostředí, nabízí úplné řešení ochrany od hlavy k patě, jež přispívá k osobnímu pohodlí, bezpečnosti a výkonnosti pracovníků. V tomto roce představila novou kampaň pod názvem „Evolution of Care. Naše péče jde s dobou“, která komunikuje vývoj společnosti od poskytovatele systémů a řešení pro umývárny a toalety po nepostradatelného obchodního partnera, který dodává špičkové a spolehlivé produkty pro ochranu zdraví a bezpečnost na pracovišti – bez ohledu na konkrétní oblast použití nebo prostředí. Kampaň představuje změnu celé filozofie toho, jak společnost komunikuje nutnost efektivní ochrany zdraví, bezpečnosti a hygieny, jelikož jejím prioritním cílem je poskytovat spolehlivé produkty, které přinesou koncovým uživatelům přidanou hodnotu.

Právě dodržování bezpečnostních předpisů představuje pro zaměstnavatele neustálou výzvu, jelikož se může stát, že ochranné pomůcky špatně padnou, mohou být těžké a nepohodlné a není jim věnována dostatečná pozornost. Je tedy jasné, že k nejdůležitějším faktorům úspěchu patří vyšší pohodlí, snadné používání a s tím související snížení počtů pracovních úrazů a zvýšení produktivity práce. Právě zde může nabídnout vhodná řešení několik následujících tipů a rad od specialistů na ochranné pracovní pomůcky společnosti Kimberly-Clark Professional.

Nezapomínejte na oči
Stejně jako máte na celý život jen dvě ruce, nikdy nebudete mít více očí, a proto je nutné si je náležitě chránit. Kvalitní ochranné brýle se zorníky z polykarbonátu jsou lehké, příjemně se nosí a odolávají běžným rizikům, kterým můžete čelit v dílně. Kvalitní výrobce vám nabídne čirá skla pro vnitřní prostředí, zatmavená pro přechodová, tmavá pro venkovní a žlutá pro prostředí se špatnou viditelností. Dále v nabídce naleznete brýle překrývací přes brýle dioptrické. Jednou z inovací v této řadě jsou ochranné brýle s pěnovým vypodložením proti zamlžování. Tato zásadní inovace v sektoru ochranných pomůcek díky novému mlžnému štítu omezuje zamlžení o více než 50 procent proti tradičním ochranným brýlím.
Ochrana zraku by měla být v souladu s ostatními osobními ochrannými pomůckami, aby byl pracovník chráněn doslova od hlavy k patě. Měla by také konkrétnímu jednotlivci padnout nebo být nastavitelná, aby poskytovala dostatečné pokrytí. Ochranné brýle by zároveň měly být pohodlné a umožňovat dostatečné periferní vidění. V ideálním případě by tedy neměly omezovat efektivitu pracovníka. Dalším způsobem, jak podpořit dodržování předpisů, je vybrat ochranné brýle s charakteristikami, které jsou obvyklé u módních brýlí, například s různými barevnými zorníky, s konstrukcí, která obemkne celé oční partie, nebo se zrcadlovými zorníky. To je také jeden z důvodů, proč mnozí výrobci čerpají inspiraci v oblasti spotřební a sportovní módy a přizpůsobují aktuální styly pro trh osobních ochranných pomůcek.

Ruce jako v bavlnce
K ochraně rukou před mechanickými riziky jsou určeny pracovní rukavice povrstvené latexovou nebo nitrilovou pěnou, které mají dobré ochranné vlastnosti, poskytují vynikající cit v prstech pro jemné mechanické práce a umožňují mnohem lepší úchop mokrých a mastných předmětů. K ochraně před chemickým nebezpečím např. v lakovnách a v řadě chemických či potravinářských provozů je při práci bezpodmínečně nutné použití chemicky odolných rukavic, které musí splňovat ty nejpřísnější hygienické a ochranné parametry. Ochranné rukavice, které jsou pohodlné, pomáhají zvyšovat produktivitu práce a motivují pracovníky k jejich použití i v situacích, kdy je dříve nepoužívali, což omezuje počet zranění rukou na pracovištích.

Plíce máte jen jedny
Všude, kde je v ovzduší rozptýlen jemný prach, nelze než doporučit použití vhodného respirátoru. Leštění, broušení, svařování – to jsou všechno aplikace, kde je ochrana dýchacích cest nezbytná. Moderní respirátory jsou opatřeny jedním, případně více výdechovými ventily, které usnadňují dýchání a snižují teplotu pod respirátorem.
Inovativní řešení nabízí respirátor s dvojitým výdechovým ventilkem, který maximalizuje odvod teplého a vlhkého vzduchu pryč od tváře a pomáhá omezovat zamlžování brýlí. Kvalitní respirátory mají nastavitelné a pohodlné hlavové pásky, které jsou vyrobeny z měkkého a flexibilního materiálu, což poskytuje koncovým uživatelům větší pohodlí a styl. Jejich materiál nesmí dráždit pokožku a způsobovat alergické reakce (jako např. latex).

Oblek chrání nejen pracovníka, ale i výrobek
Mnohdy nepotřebujete chránit „jen“ zdraví a životy zaměstnanců, ale nutná je i ochrana povrchu výrobku, jako např. karoserie při lakování. Kvalitní výrobci ochranných pomůcek vám poskytnou ucelený sortiment ochranných oděvů, včetně obleků s prodyšnou zádovou částí pro zvýšení komfortu. Pečlivě navržené oděvy zajišťují pracovníkům volnost pohybu, pohodlí a kvalitní materiály, které nesmí obsahovat silikon nebo jiné kráterotvorné látky. Nejpohodlnějším oblekem na našem trhu je oblek s flexibilním pásem v zadní části těla, který dále pokračuje až do rukávů. Pracovník má tedy zajištěné pohodlí i při ohýbání a přetáčení těla. Nabídka zahrnuje celou škálu kombinéz, plášťů a kalhot, které jsou určeny pro různé činnosti v řadě odvětví. Jednotlivé úrovně zahrnují obleky nabízející základní ochranu proti prachu, přes kombinézy odolné proti kapalinám až po obleky chránící proti průniku chemikálií.

Ochrana sluchu

Stálé vystavení hluku nad určitou hladinu může vyvolat trvalé poškození sluchu. Sluchové buňky nelze nijak nahradit ani se nemohou samy regenerovat. A přesto je 60 milionů lidí (1/3 pracovníků) vystaveno nadměrnému hluku po více než 25 % své pracovní doby. Ztráta sluchu je nejčastější nemoc z povolání, která se vyvíjí několik let a je nevyléčitelná. Každé pracoviště by mělo zavést kontrolu hluku všude tam, kde jsou pracovníci vystaveni nadměrnému hluku nad hladinu 85 dB nebo více než 8 hodin denně.
Nejnovější ochrana sluchu nabízí jedinečný komfort a design. Velmi pohodlné komfortní ušní zátky a klipová sluchátka umožňují snadné a hygienické nasazení a vyjmutí. Jsou navrženy k dlouhodobému nošení, a proto jsou vytvořeny z jedinečně měkké pěny, která zvyšuje pohodlí uživatele. V řadě ochrany sluchu jsou v nabídce samozřejmě i standardní jednorázové ušní zátky a ušní zátky pro vícenásobné použití. K dispozici jsou se šňůrkou i bez šňůrky, aby odpovídaly potřebám jednotlivých pracovníků. Vždy je důležité, aby zátky či sluchátka byly pohodlné a správně nasazeny.

Módní trendy na pracovišti (image a ochrana)
Stále více se vedle ochrany prosazuje i styl a vzhled ochrany. Bezpochyby je to zcela přirozený vývoj, jelikož pracovníci mnohdy nosí ochranné pomůcky celý den a stávají se tak součástí jejich každodenního pracovního oděvu.
„Ochranné pomůcky, které umožňují pracovníkům vyjádřit jejich individualitu, také vedou k lepšímu dodržování předpisů. Široká nabídka barev a dalších aspektů stylu dává pracovníkům určitou kontrolu nad tím, jak vypadají. Pokud jsou lidé spokojeni s tím, jak vypadají v ochranných pracovních pomůckách, pochopitelně budou také ochotnější tyto ochranné pomůcky nosit. A ochranné pomůcky, které jsou vedle funkčnosti také módní, budou nosit raději,“ uzavírá Daniel Raška, Sales Professional společnosti Kimberly-Clark Professional.

www.kcprofessional.cz
www.kimberly-clark.com

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..