Google překladač: English Deutsch

Phoenix Contact, přední světová firma v oblasti komponent, systémů a řešení pro elektrotechniku, elektroniku a automatizaci, a Eaton, jeden z předních výrobců komponent pro distribuci energie, UPS a komponent a systémů pro automatizaci, uzavřely na veletrhu Hannover Messe 2011 smlouvu o spolupráci na elektronických spouštěčích motorů Contactron se SmartWire-DT. První den veletrhu smlouvu oficiálně podepsali Roland Bent, generální ředitel Phoenix Contact, a Tom Gross, viceprezident a ředitel divize Electrical Sector společnosti Eaton. Smlouva se týká spolupráce v oblasti vývoje a komerčního využití průmyslových elektronických spínačů a komunikačních systémů.

 

Předmětem spolupráce je vývoj a uplatnění společné strategie při vývoji spouštěčů motorů Contactron a uvedení SmartWire-DT jako nového standardu pro komunikační rozhraní inteligentních spínačů. Obě inovace, elektronický spouštěč motorů Contactron od společnosti Phoenix Contact a nová koncepce komunikační a propojovacích rozhraní SmartWire-DT od firmy Eaton, vytvářejí nová měřítka pro rozměry produktů, způsob připojení, robustnost a spolehlivost. Výhody pro strojní konstruktéry i systémové inženýry jsou malé požadavky na prostor, zjednodušení kabelového připojení a vysoká míra spolehlivosti.

„Elektronické spouštěče motorů Contactron integrují v nejmenším možném prostoru spínací a ochranné funkce, které byly dříve vykonávány odděleně několika tradičními, vzájemně propojenými spínacími jednotkami. To je převrat v oblasti silových rozvodů v rozváděčích. Inovativní koncepce SmartWire-DT od společnosti Eaton nahrazuje složité paralelní zapojení řídicích a signalizačních funkcí ve spínací jednotce originálním jednoduchým propojovacím systémem,“ řekl Roland Bent, generální ředitel Phoenix Contact.

„Kombinace koncepce SmartWire-DT a spouštěčů Contactron umožňují společnostem Eaton a Phoenix Contact významně zefektivnit instalaci rozváděčů v průmyslu,“ dodal.

Richard Boulter, senior-viceprezident divize průmyslové automatizace společnosti Eaton Industries, okomentoval společný projekt takto: „Zavedení elektronického spouštěče motorů Contactron se SmartWire-DT je dalším logickým krokem k tomu, jak zákazníkům zatraktivnit naši strategii ,od štíhlého propojení ke štíhlé automatizaci‘. Díky tomu můžeme nabídnout zákazníkům kdekoliv na světě bezpečné a efektivní produkty a přesvědčivá řešení. Obě společnosti se podílejí na úsilí o vysoce kvalitní produkty a nová řešení v oblasti instalace a řízení elektronických spouštěčů motorů, a trh to jistě ocení.“

Spolehlivost a bezpečnost ve všech ohledech ve vztahu k motorům je už více než osmdesát let součástí klíčových kompetencí společnosti Eaton. Eaton má rozsáhlé know-how v oblasti ochran a spouštěčů motorů, ať už jde o robustní, spolehlivou a v provozu osvědčenou propojovací techniku, bezpečné spínání a ochranu nebo energetickou efektivitu. Zákazníci z celého světa si vysoce váží této kompetence a spoléhají se na produkty značky Eaton. Převratná koncepce SmartWire-DT pochází také od firmy Eaton.
„SmartWire-DT ASIC pod heslem ,the easy way to connect‘ zahrnuje celé spektrum požadavků: přenos malých objemů dat v cenově citlivé oblasti techniky snímačů a akčních členů stejně jako přenos větších objemů dat, potřebných pro integraci složitějších zařízení, např. měničů frekvence, elektronických ochran motorů nebo jističů,“ řekl dr. Martin U. Schefter, vedoucí obchodní divize průmyslové automatizace a generální ředitel Eaton Industries Holding GmbH. „Navíc zahrnuje napájení jednotek SmartWire-DT, zvláště senzorů a akčních členů.“ Spolupráce s firmou Phoenix Contact, specialistou na propojovací a automatizační techniku a autorem spouštěčů Contactron, otevírá cestu do budoucna k vývoji nových produktů v oblasti elektronických spouštěčů motorů a jejich společnému uvádění na trh.

Hybridní spouštěče motorů od společnosti Phoenix Contact kombinují výhody elektromechanických a elektronických spínačů v jediném zařízení, a díky tomu mají dlouhou dobu života a malé ztráty. Spouštěče plní v jednom přístroji šířky jen 22,5 mm čtyři funkce (rozběh ve směru a proti směru hodinových ručiček, ochrana motoru, nouzové zastavení). Integrovaná bezpečnostní funkce umožňuje realizovat nouzové zastavení bez nutnosti použít jakékoliv přídavné prvky.
Spouštěče motorů Contactron mají ve srovnání s běžnými spouštěči až o 75 % menší požadavky na montážní prostor a kabeláž.

Společnosti Eaton a Phoenix Contact pokládaly Hannover Messe 2011 s jeho hlavním mottem „Smart Efficiency“ za ideální platformu pro oznámení počátku své strategické spolupráce a prezentaci svého řešení, jak omezit náklady, optimalizovat procesy a ušetřit zdroje. Plánuje se další rozšiřování sortimentu společných produktů vycházejících ze spouštěčů Contactron a koncepce SmartWire-DT.

www.phoenixcontact.de; www.eaton.com/moellerproducts

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news