Uživatelé systémů vysoce výkonného svařování očekávají vedle maximálního odtavného výkonu při vyšší rychlosti svařování i nejlepší kvalitu výsledků svařování, jakož i flexibilní možnosti použití systémů. Výrobci lodí společnosti Peenewerft téměř zdvojnásobili produktivitu od té doby, co nasadili systém TimeTwin Digital 5000 společnosti Fronius. Tím eliminovali problémové místo ve výrobním řetězci a zvýšili jakost výsledků svařování.
Na 70 m dlouhé panelové cestě v továrně Peenewerft ve Wolgastu (Baltské moře)spojují stavitelé lodí 90 % všech panelů. Tyto předpřipravené desky pro oddělení kontejnerových lodí tvoří plechy o rozměrech 12×12 m a síle 5 až 20 mm. Kvůli vyztužení procházejí panely portálem s vysoce produktivním svařovacím zařízením. Toto zařízení tvoří 2 systémy, které současně svařují oba koutové svary výztužného plechu zprava i zleva. Inženýr Klaus-Peter Frank, zodpovědný za svařování, informuje: „Dřívější svařovací zařízení s jedním drátem a maximální rychlostí 1,0 m/min již nestačí. Nyní spojujeme materiály pomocí dvou zařízení TimeTwin Digital 5000, jež jsou tvořeny celkem čtyřmi zařízeními TransPuls Synergic 5000. Hlavní část koutového svaru je v rozměru „a“ 3,5 až 4 mm. Rychlosti činí 1,60 až 1,70 m/min, tedy prakticky o celý metr více než dříve! A to vše při ještě lepší kvalitě než dříve.“ Jako důkaz může sloužit nízký počet deformací a menší zakřivení panelů, mimo jiné i proto, že v procesu TimeTwin je zapotřebí při svařovacím úkonu přibl. o 40 % méně traťové energie než dříve při svařování jedním drátem.
Na rozdíl od svařování s dvěma dráty jsou elektrody u tandemového svařování vedeny odděleně a izolovány. Díky tomu má uživatel rozmanitější možnosti použití při spojovacím svařování, při navařování a při speciálních úkonech, např. pájení nebo svařování s kombinací impulzního a standardního oblouku.
Svařovací systém TimeTwin Digital tvoří dva systémy MIG/MAG TransPuls Synergic 4000, příp. 5000. Na úrovni řízení jsou propojeny rychlým digitálním datovým rozhraním. Výsledkem je stabilní oblouk, je dosaženo maximálního tavného výkonu, rychlost svařování je vysoká a s tím je spojeno i nižší vnesení tepla. Svařování s dvěma dráty v jedné společné tavné lázni má tu výhodu, že druhý oblouk zlepší promíchání svařovací lázně. Tím se snižuje nebezpečí neprovaření a možnost vzniku pórů. Drátové elektrody, které se nasazují pootočením svařovacího hořáku v podélném směru, zvyšují přemostitelnost a umožňují široký odtečení vrstvy bez výkyvů. Práce s nimi (jsou-li definovány jako programové bloky v uloženém programu) zajišťuje identické vlastnosti po celé délce svaru.
RSS Sitemap Trends Zásady ochrany osobních údajů Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2023. Všechna práva vyhrazena.