Google překladač: English Deutsch

Tři desítky nových pracovních míst by měl nabídnout závod na výrobu speciálních fólií, který se začíná stavět v Holešově. Za podnikem stojí mezinárodní společnost DuPont, která má celkem sedmapadesát tisíc zaměstnanců v osmdesáti zemích světa. Do závodu v holešovské části Všetuly se přesunou výrobní linky firmy Retrim-CZ ze Zlína, která patří do koncernu DuPont. Retrim-CZ chce v Holešově zahájit provoz už v létě příštího roku.

„Nová hala nabídne prostor pro třetí výrobní linku. V roce 2011 bychom tak mohli navýšit počet zaměstnanců o 30 %. Navíc počítáme s najmutím dalších deseti pracovníků prostřednictvím pracovních agentur“, oznámil jednatel firmy Jiří Malota. Firma Retrim-CZ v současné době zaměstnává padesát lidí.
Společnost DuPont si rovněž nechává prostor pro postupné rozšiřování závodu v následujících letech. „Hala stojí na pozemku o rozloze pěti hektarů, z toho nyní zabereme jen dva. Zbývá tedy dostatek místa pro další rozvoj,“ zdůraznil Malota.
V současnosti, kdy podniky spíše omezují výrobu a propouštějí, jde jistě o pozitivní zprávu. Retrim-CZ zatím podniká v pronajatých prostorech ve zlínské části Louky. „Vyrábíme fólie z odpadových materiálů jiných firem. Jde o jedinečnou technologii, na kterou máme i patent. Naše výrobky vyvážíme do celého světa,“ řekl Malota. Tyto PVB fólie se používají při výrobě laminovaných skel, například čelních oken aut.
Do haly v Holešově by měl podnik výrobní linku přesunout do konce března 2010. V červenci by už pak měla začít výroba na novém místě. Druhou výrobní linku začne podnik v Holešově připravovat zřejmě v září.
„I během stěhování ale budeme dále vyrábět,“ sdělil. Společnost DuPont do stavby holešovského závodu investuje necelých 300 milionů korun., Zlínská firma Retrim-CZ v posledních letech zaznamenala značný nárůst čistého zisku – předloni o čtvrtinu a v minulém roce dokonce o více než polovinu.
"Podnik byl mimořádně úspěšný, příjemně nás překvapily schopnosti místních pracovníků“, poznamenal ředitel středoevropské divize DuPontu Thierry Marin. Podle Maloty se dá navíc očekávat boom v oblasti automobilového průmyslu a výrobě solárních panelů, kde se mohou uplatnit fólie vyráběné Retrimem. Společnost DuPont která zlínský podnik Retrim-CZ vlastní, funguje už dvě stě let a v České republice má své zastoupení dvacet let. Působí v celkem osmdesáti zemích světa, a to v potravinářství a zemědělství, automobilovém průmyslu či výrobě stavebních materiálů. Její tržby dosáhly v loňském roce výše třiceti miliard dolarů a počet zaměstnanců se zvýšil přibližně o pětinu.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news