Google překladač: English Deutsch

Foto_4Holešovská společnost ELKO EP obsadila druhé místo v prestižní anketě Firma roku 2012. Vítěz krajského kola ve Zlíně zaujal odbornou porotu skvělými ekonomickými čísly i rozvojem nových technologií – zejména pak systému inteligentní elektroinstalace iNELS, jež umožňuje jednoduše řídit celou domácnost. ELKO EP svádělo souboj o první místo s velkobítešskou První brněnskou strojírnou. Obě firmy spojuje zásadní vliv na zaměstnanost v regionu i rodinný přístup k zaměstnancům. Nakonec se odborná porota rozhodla dát přednost firmě z Vysočiny.

„Druhé místo v celostátním kole takto prestižní ankety je samozřejmě skvělé ocenění naší společnosti. Ukazuje se, že firma nemusí mít nutně zahraničního vlastníka nebo kapitál, ale stačí dobrý nápad a odvahu investovat do vývoje. My jsme začali jako garážová firma s dobrým nápadem, pak ovládli trh s relé, budovali pobočky po celé Evropě. V tuto chvíli začíná v oblasti elektroinstalací další velký boom – a sice inteligentní domy. ELKO EP vyvíjí systém iNELS už sedm let, takže je v absolutní světové špičce. Teď bychom rádi evangelizovali tento produkt v České republice,“ říká Jiří Konečný, zakladatel firmy ELKO EP.

Jiří Konečný i ELKO EP jsou tradičním sběratelem nejrůznějších ocenění. V roce 2004 získal Jiří Konečný ocenění technologický podnikatel roku. V roce 2011 zazářila společnost na mezinárodním veletrhu Amper, kde získala za produkt RF Touch nejvyšší ocenění – Zlatý Amper. Triumfovala i v kategorii Inovace roku 2011 a ocenila ji také Českomoravská elektrotechnická asociace.

V současnosti ve firmě ELKO EP pracuje 160 zaměstnanců a v uplynulém roce dosáhla tržby 220 milionů korun.

Více informací o soutěži Firma roku 2012 najdete na: www.firmaroku.cz.

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..