Google překladač: English Deutsch
Nová ikona městského provozu

Společnost GE Energy (NYSE:GE) vybrala pro evropskou premiéru své nepřehlédnutelné dobíjecí stanice WattStation opravdu přiléhavé dějiště: italské hlavní město módy Milán.
WattStation společnosti GE v sobě spojuje funkčnost a ladné tvary, za jejichž zrodem stojí věhlasný průmyslový designér Yves Béhar. Stanice především nabízí výrazně kratší dobu nabíjení, což je dalším důležitým krokem k tomu, aby se elektromobily staly pro motoristy plnohodnotnou alternativou.

„Dobrý design je, když nám do života vstoupí nová technologie, díky které je náš život snadnější, krásnější a zdravější,“ tvrdí designér Yves Béhar.

Dobíjecí stanice WattStation byla v Evropě oficiálně představena na výstavě „Power-Gen Europe“ v milánském Fieru v úterý 7. června. „Největší výrobci uvádí v současné době elektromobily na tradiční trhy. Aby však zákazníci elektromobily všeobecně přijali, je zapotřebí zmodernizovat rozvodnou síť a zajistit dostupné, rychlé a jednoduché dobíjecí stanice,“ uvedl výkonný ředitel divize GE Energy Industrial Solutions v Evropě Todd Johnstone.

„GE Energy na evropský trh přináší dobíjecí stanice pro soukromé i komerční využití. Zákazníci si mohou vybrat z celé řady jednoduše ovladatelných, flexibilních a stylových systémů, díky kterým se z elektromobilů stává praktická součást každodenní reality,“ dodává Johnstone.

Stanice WattStation výrazně zvyšují efektivitu dobíjení elektromobilů. Při využití kompletního nabíjecího cyklu u baterie o kapacitě 24 kWh umožňuje WattStation dobu nabíjení potenciálně snížit z osmi hodin běžných u standardních dobíjecích systémů až na méně než jednu hodinu. WattStation k rychlejšímu nabíjení využívá vyššího napětí a proudu, pro něž je zapotřebí speciální vybavení a zásuvky.

WattStation se dodává ve dvou provedeních, buď jako samostatný stojan vhodný pro použití ve městě a pro firmy, nebo jako závěsný systém na zeď pro domácnosti. Uživatelsky velice přívětivý design je navržen tak, aby do něho bylo možné v budoucnosti integrovat veškeré upgrady, které přinese rozvoj chytrých technologií, zejména v oblasti komunikace a účtování plateb.

Společnost GE si na elektromobilech velice zakládá. V loňském roce oznámila svůj záměr do roku 2015 nakoupit 25 000 elektromobilů, které bude využívat jako firemní vozy i pronajímat svým flotilovým klientům v rámci služby Fleet Services.

Výkonný ředitel GE Jeff Immelt doufá, že tento nákup elektromobilům pomůže „posunout se od plánů k realitě.“ A právě WattStation je dalším důležitým krokem k naplnění této vize.

Kromě stále se rozrůstající nabídky dobíjecích stanic pro elektromobily nabízí GE také celé spektrum elektrických systémů a technologií chytrých sítí, které umožnují vybudování a správu kompletní infrastruktury pro provoz elektromobilů. V rámci služeb GE Capital a Fleet Services nabízí GE rovněž možnosti financování a know-how pro správu vozidel a vozového parku, čímž se snaží podporovat rozšiřování technologie elektrických automobilů.

Více informací o WattStation společnosti GE můžete získat zde:
www.ecomagination.com/wattstation
 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news