Google překladač: English Deutsch

Nejpozději do 28. února mohou podnikatelé, výzkumné instituce a vysoké školy žádat o finanční podporu z nového tématického programu Trvalá prosperita. Získat mohou dotaci až do výše 70 % uznatelných nákladů na projekty v oblasti výzkumu a vývoje.

penize_1.jpg

Výzvu k podání přihlášek do veřejné soutěže dnes vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v rámci Národního programu výzkumu II. Žádosti bude přijímat agentura CzechInvest. „Finanční prostředky na podporu projektů půjdou ze státního rozpočtu, na léta 2006 až 2011 počítáme s částkou převyšující 2,9 miliardy korun. Subjekty, které budou chtít dotaci získat, musejí samozřejmě část nákladů spojených s projektem zaplatit ze svého. Dohromady by tedy v příštích šesti letech mělo do výzkumu a vývoje díky tomuto programu přijít asi 4,2 miliardy korun,“ říká ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Při posuzování žádostí bude hrát velkou roli využitelnost nápadu v praxi. Peníze jsou určeny například na zvýšení spolehlivosti elektrických sítí a rozvoden vysokého napětí, vývoj nekonvenčních struktur a konstrukcí strojů nebo na zvyšování bezpečnosti chemikálií. Podrobné informace najdou zájemci na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu a CzechInvestu.

„Vývoj nových technologií a materiálů je základním předpokladem dalšího rozvoje ekonomiky. O tom, že Česká republika má v této oblasti dostatečný potenciál svědčí i fakt, že stále více zahraničních firem u nás buduje technologická centra a zaměstnává v nich naše odborníky. Loni jich velcí investoři vytvořili hned 14. Domácí firmy a výzkumné instituce na to zatím nemají dost vlastních prostředků, proto se je snažíme dotacemi podpořit a motivovat,“ dodává generální ředitel CzechInvestu Tomáš Hruda.
Zdroj: CzechInvest

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news