Google překladač: English Deutsch

Až sto padesát nových pracovních míst vznikne v Moravskoslezském kraji díky příchodu tří zahraničních investorů. Dvě společnosti jsou z oblasti automobilového průmyslu, jedna vyrábí elektroniku. Specializovanou výrobu vysokotlakých hydraulických hadic pro stavební stroje rozjede v Karviné americká firma Gates Europe. Uplatnění zde najde až 50 lidí. Společnost si pronajala výrobní halu od města a výroba by měla být zahájena na podzim tohoto roku.

mereni_1.jpg

Do Karviné míří i španělská Grupo Recyde. Společnost postaví halu na zelené louce, smlouva s městem o pronájmu pozemku je již podepsána. Během jednoho roku zde Grupo Recyde vytvoří nejméně 40 pracovních míst. Společnost nevylučuje další rozšiřování výroby podle toho, jak se bude vyvíjet situace na trhu.

„Pro společnost Gates Europe byly určující velmi dobré reference sesterské kanadské firmy Stant, která už přes rok působí v regionu,“ říká Česlav Valošek z Regionální kanceláře Karviná, která na lákání zahraničních investorů spolupracuje s CzechInvestem, a doplňuje: „V případě Grupo Recyde byla jednání složitější. Společnost dlouho zvažovala i Polsko a Slovensko. Nakonec Karviná vyhrála diky zdejší tradici kovoobrábění a tedy i dostupnosti kvalifikovaných zaměstnanců.“

V Třinci zahájila výrobu britská společnost Pickering Interfaces. Její doménou jsou programovatelné automaty v oblasti měřicích a automatizačních systémů. V současné době má její česká pobočka patnáct zaměstnanců, do tří let by zde mělo pracovat až 50 lidí. Společnost zvažuje investici do vlastní výrobní haly.

„Společnost Pickering se rozhodovala mezi Estonskem, Maďarskem a Českou republikou. Poptávka po jejích produktech roste každým rokem o 25 % a lze tedy očekávat, že postupem času poroste i počet jejích zaměstnanců v Třinci,“ říká René Samek, ředitel zastoupení CzechInvestu pro Velkou Británii a Irsko.