Google překladač: English Deutsch

Společnost Dimension Data připravila novou platformu pro přenos, zpracování a analýzu dat závodu Tour de France, která poprvé v historii profesionální cyklistiky poskytuje informace o jednotlivých jezdcích v reálném čase.

data1

Tato významná inovace byla možná díky organizaci Amaury Sport (ASO) a ve spolupráci s 22 cyklistickými týmy, které se účastní Tour de France 2015. Vysoce přesné údaje jsou shromažďovány pomocí vysílačů umístěných pod sedlem každého jezdce. Dimension Data pak zajišťuje sběr a analýzu data tak, aby byla k dispozici všem příznivcům cyklistiky, komentátorům, vysílacím společnostem a médiím.

Diváci Tour de France na celém světě tak sledují všech 198 jezdců z 22 týmů v reálném čase, a jsou schopni sledovat rychlost, jakou každý cyklista aktuálně jede, jeho přesné umístění v závodě ve vztahu k ostatním cyklistům, a vzdálenost mezi jednotlivými jezdci – vše v reálném čase prostřednictvím speciální webové stránky www.dimensiondata.com/tourdefrance.

Jeremy Ord, výkonný předseda Dimension Data, říká: „Tato technologie umožňuje cyklistickým fanouškům sledovat závod způsobem, který doposud nebyl možný. Až dosud bylo těžké si představit, co se dělo na trati z toho, co bylo prezentováno jen v přímém televizním přenosu. Schopnost sledovat jezdce, mít přesné informace o tom, jací jezdci jsou ve skupině, a vidět v reálném čase rychlost jsou jen některé z novinek, které jsou realizovány prostřednictvím tohoto řešení."

Řešení pro zpracování dat v reálném čase získává údaje poskytované geolokačními vysílači, následně provede čištění a analýzu dat, a poskytne přístup k těmto informacím v podobě datového streamu v reálném čase a jako statické údaje pro prohlížení historických dat.

Jeremy Ord dodává: "Dimension Data provedla testování řešení v průběhu závodu Critérium du Dauphiné, který se konal ve Francii od 7. do 14. června. Analyzovali jsme například jednoho cyklistu, který jel neuvěřitelných 104 km za hodinu. Tento typ dat nebyl v minulosti k dispozici."

Všechna analyzovaná data jsou prezentována prostřednictvím webové stránky, což umožňuje fanouškům vybrat si své oblíbené jezdce a sledovat závod na svém telefonu nebo tabletu, zatímco sledují živý přenos v televizi, a mohou tak získat přístup k dalším zajímavým souvislostem.

198 jezdců z 22 týmů vygeneruje 42 000 geoprostorových bodů a 75 milionů GPS záznamů. Webové stránky pro živý přenos dat jsou postaveny na 17 milionů diváků a zobrazení až 2 000 stránek za sekundu. Údaje o jezdcích jsou zpracovávány v cloudové platformě společnosti Dimension Data umístěných na pěti kontinentech a proces vyžaduje až 350 000 000 cpu cyklů za sekundu.

Brett Dawson, CEO skupiny Dimension Data říká: „K postavení platformy pro ASO bylo potřeba využít inovací hned na několika úrovních. Potřebovali jsme implementovat nejmodernější technologie v podobě pokročilých analytických nástrojů pro zpracování dat v reálném čase a vybudovat vysoce moderním digitální platformu, která je schopna poskytovat inovativní pohled na závod Tour de France, který nebyl nikdy předtím k dispozici."

„Společnost Dimension Data přinesla do Tour de France novou úroveň technických vymožeností potvrzující technologickou transformaci v této oblasti, jako jsou internet věcí, analýza velkých objemů dat v reálném čase, elastická cloudová infrastruktura, moderní digitální platformy, pokročilé technologie pro spolupráci a zrychlené vývojové postupy," dodává Brett Dawson.

Christian Prudhomme, ředitel Tour de France říká: „Tento prvotřídní technologický vývoj umožnuje lepší analýzu závodu, zdůrazňuje závodní taktiky, a také ukazuje, jak zásadní význam v tomto sportu má každý jednotlivý jezdec v týmu. Nyní je možné pochopit, jak se v posledních několika kilometrech etapy připravují jezdci na závěrečný sprint, jak vítr na trati ovlivňuje rychlost jezdců a mnohem více. Naše úsilí v kombinaci s Dimension Data trvale změnilo způsob, jakým jsme doposud byli zvyklí sledovat cyklistiku a Tour de France."

Od roku 2016 po další čtyři roky budou ASO a Dimension Data úzce spolupracovat na rozšiřování a posilování platformy pro poskytování nových zážitků všem divákům a fanouškům.

data2

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news