Google překladač: English Deutsch

Speciální program na téma větrné energie připraví pro své návštěvníky v sobotu 13. června Informační centrum Obnovitelné zdroje v Hradci Králové. Stane se tak u příležitosti 4. ročníku akce Den otevřených dveří u větrných elektráren.

Kompletní informace o větrné energetice, ukázka historických modelů i interaktivní expozice nebo přednášky odborníka na projektování, stavbu a provoz větrných elektráren. To všechno zdarma čeká v sobotu 13. června od 9 do 16 hodin návštěvníky Informačního centra obnovitelné zdroje, které je umístěno v areálu malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Skupina ČEZ a společnost ČEZ Obnovitelné zdroje se tak připojují ke dni otevřených dveří na větrných elektrárnách, který u příležitosti Mezinárodního dne větru pořádá Česká společnost pro větrnou energii.


"Informační centrum obnovitelné zdroje funguje už téměř rok a za tu dobu je navštívilo asi 15 tisíc lidí. Věříme, že i touto formou můžeme veřejnost přesvědčovat o společenském smyslu a bezproblémovém fungování obnovitelných zdrojů - v tomto konkrétním případě větrných elektráren,“ říká ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje Libor Kičmer.
Využití větru člověkem má bohatou historii ale především současnost. Přijďte se 13. června 2009 podívat do Informačního centra Obnovitelné zdroje!


Uvidíte mimo jiné
- model pojízdného vodního čerpadla s větrnými pohony z předminulého století
- autentický model moderní větrné elektrárny
- naučnou interaktivní expozici o využití větrné energie
- filmy o výstavbě a fungování nejnovějších typů větrných elektráren
- každou sudou hodinu přednášku a možnost diskuse s odborníkem na větrnou energii.


http://www.cez.cz/cs/energie-a-zivotni-prostredi/energie-z-obnovitelnych-zdroju/informacni-centrum.html