Google překladač: English Deutsch

Lídr českého webhostingového trhu, FORPSI, pořádá dne 7. září 2007 ve svém Datacentru v obci Ktiš (na Šumavě) Den otevřených dveří. Datacentrum FORPSI bylo vybudováno v roce 2005 za účelem rozšíření kapacity společnosti a zkvalitnění jejích služeb. Aby bylo možné z něj kvalitně poskytovat webhostingové služby tisícům zákazníků FORPSI, bylo připojeno přímo k páteřní síti internetu vlastním optickým kabelem (včetně záložní optické trasy), a mimo jiné má záložní zdroj energie, který celou budovu (tedy veškeré pracovní stanice a zákaznické servery včetně podpůrných technologií) udrží v nepřetržitém provozu v případě výpadku dodávky externí elektrické energie.

background.jpg

Takto byly například veškeré technologie udrženy v nepřetržitém provozu neuvěřitelných 72 hodin a 53 minut poté, co orkán Kyrill začátkem letošního roku závažně poškodil elektrická vedení a další infrastruktury v celé České republice.
Současná kapacita Datacentra umožňuje pojmout až 4 000 serverů. Vzhledem ke stávajícím tempu růstu FORPSI bude tento prostor v blízké době naplněn, tak je nynější Den otevřených dveří první a na dlouhou dobu jedinou příležitostí Datacentrum před jeho dalším plánovaným rozšířením navštívit. Po úpravách především serverovny a souvisejících technických místností bude kapacita Datacentra navýšena o více než 10 000 serverů.
Dopolední část dne bude v Datacentru FORPSI ve Ktiši zahájena v 08:00 hodin a je otevřena všem zájemcům o IT technologie. FORPSI připravuje zajímavý program spojený s krátkým nahlédnutím do své historie, ukázkou fotografií z doby budování Datacentra, a především návštěvou Datacentra samotného. Samozřejmostí je raut a poskytnutí internetového připojení v místě konání. Do Datacentra jsou srdečně vítáni i zájemci o zaměstnání v této nadnárodní společnosti, která právem patří mezi špičku českého webhostingu a registrace domén.
Dopolední program bude ukončen ve 12:00 hodin. Odpolední část dne je vyhrazena pozvaným hostům.
Jelikož je počet návštěvníků omezen, je nutné registrovat se se k dopolední návštěvě na stránkách FORPSI.
Bližší informace o Dni otevřených dveří u FORPSI jsou uvedeny na firemních stránkách http://www.forpsi.com.
Informace o FORPSI naleznete na http://www.forpsi.org/