Google překladač: English Deutsch

Ukončení výroby 60W žárovek v Evropské unii k 1. září 2011 je dobrá příležitost k tomu, pustit do svého života moderní technologie. Společnost Philips, jednička na světovém trhu osvětlovací technologií, nabízí široké portfolio produktů založených na třech hlavních technologiích – halogenové žárovky, úsporné zářivky nebo světelné zdroje založené na technologii LED.

philips-01

„Nevýhoda klasických žárovek je hlavně v tom, že při jejich použití se více než 90 procent elektrické energie mění na teplo a pouze 10 procent na světlo. Kromě přínosu pro životní prostředí a energetické úspornosti, nabízí moderní osvětlovací technologie také mnohem širší možnosti pro výběr vlastností osvětlení, čímž mohou zákazníci dosáhnout přirozenějšího prostředí v interiérech“, říká Antonín Melč, Regional Product Manager Lamps & LE, Philips Česká republika s.r.o.

Spolehlivá halogenová alternativa

Technologicky nejblíže starým edisonkám stojí halogenové žárovky, u Philipsu označované jako řada EcoClassic. Tyto světelné zdroje dosahují zhruba třetinové úspory energie, takže světelného ekvivalentu 60W žárovky dosáhnete při příkonu 42 W. Životnost je v průměru dvojnásobná (2 000 hodin), žárovka má okamžitý náběh na plný světelný výkon a umožňuje plynulou regulaci příkonu například pro oblíbené stmívače. Také světelná charakteristika je velmi podobná tradiční žárovce. 

Klasická úsporka

Úsporné světelné zdroje, lidově úsporky, prošly za posledních několik let bouřlivým technologickým vývojem. Zákazníci si u Philipsu mohou vybrat z různých tvarově odlišných produktových řad, přičemž každá z nich nabízí modely s různou teplotou světla, ať už preferují světlo blízké svou charakteristikou dennímu, nebo naopak útulné teplé světlo klasických žárovek. Jednotlivé řady nabízí životnost až 20 000 hodin a oproti žárovkám dosahují úspory 80 % energie. Klasickou 60W žárovku proto nahradí model s příkonem 14–15 W.

Budoucnost jménem LED

Společnost Philips je světovým lídrem vývoje LED světelných zdrojů. Díky této moderní technologii nabízí světelné zdroje řady MASTER LEDbulb tvar podobný klasickým žárovkám, úsporu 80 % energie a až 25 000 hodin provozu v případě 12W modelu. Světelné zdroje LED nabízí okamžitý náběh na plný výkon a naprostou kontrolu nad teplotou světla. Navíc při použití různých barevných variant LED osvětlení je možné dosáhnout velmi zajímavých a kreativních efektů při osvětlení prostor.

Klasické 60W žárovky se loučí

Členské státy regulačního výboru Evropského parlamentu schválily v prosinci 2008 implementaci směrnice 2005/32/ES, která se týká ekologických požadavků pro všesměrové světelné zdroje pro domácnosti. V Evropské unii proto probíhá od 1. září 2009 postupné stahování čirých žárovek, které začalo stahováním žárovek s výkonem 80 W a vyšším. V letošním roce stahování dále pokračuje a od 1. září 2011 dojde ke stažení žárovek s výkonem 60 W.

Náhrada starých technologií za nové s sebou nese důležité ekologické i ekonomické aspekty. Stahováním uvedených produktů dochází k podstatnému urychlení zavedení efektivních řešení na evropském trhu s osvětlovací technikou. To vede k přímým provozním a finančním úsporám a současně ke snížení nepřímých nákladů na údržbu díky delší životnosti světelných produktů založených na moderní technologii.

 

 

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..