Google překladač: English Deutsch

Studenti biomedicínského inženýrství používají SolidWorks 3D CAD software při vývoji a navrhování inovačních zařízení a při zkoušení metod rehabitalizačního inženýrství, zejména v oblasti ortodončních a protetických výrobků. Univerzita si SolidWorks vybrala kvůli intuitivnímu ovládání, vysoké flexibilitě a nadstandardnímu výkonu. Produkt je snadno naučitelný, takže se vědci mohou zcela se soustředit na studium důležitých aspektů a současných vývojových trendů biomedicínského inženýrství.

header.jpg

Studenti dále používají k ověření návrhů analytický software COSMOSWorks®. Cílem ČVUT v Praze je nabídnout studentům praktické dovednosti z oboru bioinženýrství a tím je připravit na jejich budoucí profesionální kariéry.

Vzdělávaní v oboru strojírenství má v České republice dlouhou tradici. České vysoké učení technické v Praze bylo založeno v roce 1707, kdy mělo pouze deset studentů. Dnes má přibližně 23 000 studentů na 7 fakultách a patří mezi nejdůležitější univerzitní instituce v zemi. Fakulta biomedicínského inženýrství na Kladně založená v květnu 2005 má v současnosti 300 studentů. Programy bakalářského a magisterského studia připravují nové specialisty ve většině důležitých oblastí biomedicínského a klinického inženýrství. Jedním z projektů, které už byly dokončeny pomocí softwaru SolidWorks, je bakalářská práce o navrhování speciálních skel pro neurologický výzkum. V příštím semestru připravuje fakulta pomocí systému Solidworks vývoj speciálního invalidního vozíku pro tělesně postižené.

“SolidWorks jsme nejprve objevili na internetu,” říká Jiri Hozman, zástupce ředitele oddělení biomedicínské technologie. “Po širokém srovnávání 3D CAD programů na webových stránkách prodejců a dodavatelů se ukázalo, že výuková verze systému SolidWorks je tím nejlepším řešením. Zajišťuje nám flexibilitu požadovanou v našem mezivědním oboru. Mimoto mohou pracovníci fakulty a studenti okamžitě začít pracovat se softwarem díky jeho krátké křivce učení.”

ČVUT v Praze využívá výhod programu Student Design Kit. Program nabízí studentům možnost stáhnutí produktu do svých domácích počítačů a práci s ním po dobu jednoho roku. To studentům umožní pracovat na projektech mimo učebnu nebo použít produkt pro závěrečné práce.

“Jsme pyšní na to, že podporujeme ČVUT v Praze při vývoji inovačních projektů,” říká Lutz Bettels, obchodní manažer evropské pobočky SolidWorks pro vzdělávání. “Znalosti, které studenti získají během studia, jsou hodnotným základem pro jejich budoucí pracovní kariéru.”

ČVUT v Praze využívá univerzitní licenční smlouvu pro 500 studentů. Zavádění a podporu produktu provádí česká společnost SolidVision, partner společnosti SolidWorks.
www.cvut.cz
www.solidworks.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news