Google překladač: English Deutsch

Bonett Gas Investment zainvestoval a ve spolupráci s významným jihočeským dopravcem společností ČSAD JIHOTRANS otevřel první plnicí stanici zemního plynu (CNG) určenou pro plnění vysokozdvižných vozíků používaných ve sklářském průmyslu v České republice. Plnicí stanice s investicí ve výši 3 milionů korun byla vybudována v areálu skláren v Novém Sedle ve firměO-I Manufacturing Czech Republic, která je předním světovým lídrem v oblasti výroby obalového skla. Umístění stanice a její přímá dostupnost manipulační technice ve výrobním závodě minimalizuje náklady na dojezdy k plnění.

cng

Nová CNG stanice je součástí sítě BONETT EUROGAS a je koncipována takovým způsobem, aby zabezpečila nepřetržitý provoz vysokozdvižných vozíků poháněných CNG v rámci provozu skláren. Stanice je speciálně připravena pro 24hodinovou sklářskou výrobu; kompresní technika o celkovém výkonu 50 Nm3/h i výdejní zařízení jsou zdvojeny tak, aby zajistily provoz v jakékoliv situaci. Stanice umožňuje v budoucnu navýšení stávající skladové kapacity v závislosti na případném nárůstu počtu manipulační techniky. Řidiči vysokozdvižných vozíků mají k dispozici v rámci samoobslužného provozu 2 výdejní pistole, samotné naplnění nádrží vozíků trvá několik minut. Celá technologie je vybavena vzdálenou kontrolou pomocí Bonett Remote Monitoring systému a funkcí Aktivní Emailing, kdy na základě vlastního monitoringu stanice odesílá informace o stavu do nonstop dispečinku společnosti Bonett.

„Počet vozidel na veřejných komunikacích, ale i vysokozdvižných vozíků jezdících na stlačený zemní plyn roste v desítkách procent ročně. Tomuto trendu je nutné přizpůsobit infrastrukturu a zvyšovat počet plnicích stanic. Tato stanice, která je naším již 25. projektem na CNG, je dalším vkladem Bonettu do sektoru vnitropodnikového fleetu, který hledá jak úspory v rámci provozu, tak i způsob, jak šetřit životní prostředí," říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „V budoucnu očekáváme zvýšený zájem o naše investice CNG projektů ze strany dalších významných výrobních společností, které takto mohou snížit náklady na pohonné hmoty o desítky procent," dodal Holovčák.

„Do podnikatelské filosofie permanentního růstu efektivity všech činností v souladu s ochranou životního prostředí velmi dobře zapadá i využívání alternativních druhů energií a samozřejmě i projekt výstavby a provozování stanice CNG, kterou právě otvíráme," říká Ing. Miloslav Mrkvička, předseda představenstva ČSAD JIHOTRANS.

Současně s dokončením plnicí stanice na CNG byla do ČSAD Jihotrans realizována dodávka nových vysokozdvižných vozíků Linde Material Handling. „Naše vysokozdvižné vozíky H40 NG řady 394 s nosností 4 tuny, které jsme do ČSAD Jihotrans dodali, pomohou k optimalizaci logistických procesů a přinesou významnou úsporu nákladů na pohonné hmoty," říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává: „jsme rádi, že se ČSAD Jihotrans připojil k novému trendu, který na trhu s manipulační technikou CNG vozíky představují."

Síť BONETT EUROGAS CNG provozovaná skupinou BONETT je druhou nejpočetnější v České republice. Společnost Bonett hodlá nadále pokračovat v realizaci dalších CNG projektů, a to zejména vzhledem k dynamicky narůstající poptávce motoristické veřejnosti i fleetového sektoru pro využívání vysoce úsporného a ekologického paliva CNG. V letošním roce plánuje Bonett otevřít dalších až 10 nových CNG stanic, například vlastní CNG stanice v Olomouci, Brandýse nad Labem, ale i další CNG stanici v Praze.

www.bonett.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..