Google překladač: English Deutsch

citelis_1.jpgSpolečnost Karosa představuje novinku ve svém sortimentu, kterou je městský autobus Citelis.Vozidlo pro městskou hromadnou dopravu je po estetické stránce výsledkem novátorského přístupu. Přední část vozu je reliéfní, ve středové žebrované části je zdařile uplatněna hra světla a stínu, kterou doplňuje prostorově vykreslený design kolem lišty držáku světlometu.

K vytříbenému stylu přispívá i nové pojetí prosklených ploch, které byly zpracovány tak, aby poskytovali cestujícím vynikající výhled, což je jednou z charakteristických vlastností Citelisu. Rychlejší nástup a výstup cestujících umožňuje plochá podlaha předcházející před jednotlivými dveřmi do prostorových platforem. K usnadnění pohybu uvnitř vozu přispělo odstranění vnitřních schodů. Pohodlí a přátelská atmosféra jsou umocněny výbavou střechy, dvojitě prohnutými přídržnými tyčemi a esteticky provedenými pohodlnými sedačkami.

Řidič má k dispozici ergonomicky provedenou nastavitelnou přístrojovou desku s optimalizovanou viditelností, jejímž úkolem je zaručit pracovní pohodlí v každodenním provozu. Citelis je model, který hledí do budoucnosti bez obav, a proto přikládá velký význam citlivému přístupu k životnímu prostředí, což se v praxi projevuje nízkou hlučností a zvýšenou ochranou atmosféry před nežádoucími emisemi.
Je vybaven technologiemi, které již našly široké uplatnění na ostatních vozech, a nabízí tak vysoce spolehlivé agregáty, jako například hnací nápravy či brzdový systém. Na druhé straně však přichází s inovacemi, které vycházejí z osvědčených principů a komponent, a proto je v provedení s dieselovým agregátem poháněn motorem Cursor 8, který je spolehlivý, má malou spotřebu, vysoký výkon a vyznačuje se skutečně dobře přístupnou zástavbou. Do Citelisu s pohonem na stlačený zemní plyn je zaslaven speciálně vyvinutý motor Cursor 8 CNG, který využívá cenných zkušeností získaných z provozování dieselového motoru, ať se již jedná o bezpečnost či výkon.
V tomto modelu se harmonicky snoubí snaha o dokonalý design, vytvoření přátelského prostředí, spolehlivost, bezpečnost a snadnou a levnou údržbu s požadavky na rentabilitu vozidla. Dalčí technické parametry najdete na www.karosa.cz.


Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..