Google překladač: English Deutsch

Společnost Cisco Systems, vedoucí světový poskytovatel zařízení pro přenos dat, hlasu a obrazu, vyhlásila globální soutěž obchodních nápadů I-Prize. Podnikatelé a inovátoři z celého světa, včetně České republiky, se jí mohou zúčastnit prostřednictvím internetu, kde mohou vytvářet i vícečlenné týmy napříč kontinenty. Vítězný tým bude mít příležitost realizovat svůj záměr v rámci nové obchodní jednotky Cisco, do které společnost podle kvality návrhu zainvestuje až 10 milionů dolarů.

Cisco_event.jpg

„Ve světě je mnoho vynálezců a podnikatelů, kteří nosí v hlavě řadu kreativních a inovativních nápadů. K jejich uvedení do praxe jim však často chybí přístup k rizikovému kapitálu nebo jiným zdrojům financování, které by jim pomohly jejich sny uskutečnit. Prostřednictvím této soutěže chceme těmto nadějným inovátorům pomoci dosáhnout jejich cílů,“ řekl Marthin DeBeer, senior vice president Emerging Technologies Group společnosti Cisco.

Hodnocení soutěžících bude probíhat podobným způsobem, jakým Cisco hodnotí své vlastní inovační nápady, a to s využitím moderních technologií pro spolupráci na dálku. Celá soutěž Cisco I-Prize se uskuteční ve třech fázích, přičemž ta úvodní probíhá na internetu. Uchazeči se mohou zaregistrovat na webové stránce http://www.cisco.com/iprize, kde zveřejní svůj nápad. Ten je následně podroben komentářům a hodnocení ze strany ostatních registrovaných uživatelů, což předkladatelům návrhů umožňuje nejen zdokonalovat svůj nápad, ale případně i tvořit týmy s uchazeči s podobnými návrhy a vizemi. Ti přitom mohou pocházet z úplně opačného konce planety. Do druhého kola Cisco vybere maximálně 100 týmů s nejlepším hodnocením.

V druhém kole budou muset týmy upřesnit své obchodní a technologické záměry, tedy definovat tržní příležitosti, popsat technologie a prokázat svůj ojedinělý vhled do problematiky. Při tom budou moci využít jak rad a pomoci ze strany expertů Cisca, tak i moderních nástrojů pro komunikaci a spolupráci na dálku typu Cisco WebEx. Prostřednictvím stejných nástrojů také následně odprezentují své upřesněné záměry. Do třetího kola bude vybráno maximálně deset z nich.

V rámci třetí, poslední fáze soutěže Cisco I-Prize vytvoří soutěžící ve spolupráci s odborníky Cisca finální verze svých obchodních plánů, které následně odprezentují před odbornou porotou složenou z vedoucích pracovníků Cisca i z dalších významných osobností odvětví informačních technologií a businessu. Závěrečné prezentace proběhnou prostřednictvím technologie Cisco TelePresence, která simuluje skutečné jednání u jednoho stolu na libovolnou vzdálenost.

Porotci soutěže budou hodnotit jak míru technologické inovace, tak i obchodní příležitosti představených záměrů. Předpokladem je, aby se investice do vybraného nápadu Ciscu do pěti až sedmi let vrátila, a to ve výši minimálně jedné miliardy dolarů. Návrhy musí rovněž využívat IP síť jako hlavní platformu.

Vítězný tým dostane možnost uvést svůj záměr do komerční praxe prostřednictvím založení nové obchodní jednotky. Do té Cisco dle kvality záměru zainvestuje až 10 milionů dolarů. Vítězný tým navíc získá peněžní odměnu ve výši 250 tisíc dolarů jako bonus.
http://www.cisco.com

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..