Google překladač: English Deutsch

Společnost Cisco představila novou switchovou platformu Nexus 7000 a inovovanou řadu switchů Cisco Catalyst 6500. Nové produkty, které jsou výsledkem více než patnácti let inovací, umožní zákazníkům hladký přechod na novou generaci datových center s vysokými požadavky na funkcionalitu, pružnost přenosu a škálovatelnost. Většina z nových produktů bude dostupná již ve druhém čtvrtletí roku 2008.

“Naše vize Data Center 3.0 počítá s přeměnou datových center na virtualizovaná prostředí, která zásadně mění způsob, jakým firmy zavádějí nové IT strategie, a umožňují rychlou odezvu na potřeby podniků,“ řekl Jayshree Ullal, senior viceprezident divize Data Center, Switching and Services Group společnosti Cisco.

V souvislosti s vývojem od gigabitového ethernetu na 10-gigabitový ethernet představilo Cisco nový šestnáctiportový modul pro 10-gigabitový ethernet, který poskytuje až 130 portů na switche Cisco Catalyst 6500 Series a 260 portů na virtuální switche Catalyst 6500 Virtual Switching System. Nový modul tak rozšiřuje škálovatelnost řady Catalyst 6500 a tím pomáhá snižovat spotřebu energie až o 50 procent na každém portu. Také zdvojnásobuje hustotu portů pro 10-gigabitový ethernet a umožňuje tak vysokou míru agregace v LAN sítích.
“S rychlým růstem komunikace v reálném čase a aplikací pro vzdálenou spolupráci hledají zákazníci řešení, která ochrání jejich dosavadní investice do síťové infrastruktury a zároveň v případě potřeby zajistí rychlý přechod na 10-gigabitovou ethernetovou síť,” řekl Toru Arai, generální ředitel Net One Systems.

Cisco také představilo nové šasi Cisco Catalyst 6509 Enhanced Vertical Chassis (V-E), které zjednodušuje obsluhu datových center. Nabízí devět vertikálních slotů s prouděním vzduchu zepředu dozadu, což vyžadují technologie hot-aisle/cold-aisle v moderních datových centrech a serverovnách poskytovatelů internetových služeb. Jako součást řady Catalyst 6500-E podporuje šasi Catalyst 6509 Enhanced V-E připojení slotů rychlostí až 80 gigabitů za sekundu, což zaručuje možnost připojení budoucích nástrojů a modulů. Catalyst 6509-V-E podporuje rodiny produktů Catalyst 6500 Supervisor Engine 720 a 32 a k nim přidružené moduly pro LAN, WAN a další služby.

Cisco rovněž oznámilo, že switche určené pro blade servery Cisco Catalyst Blade Switch bude svým zákazníkům nově nabízet společnost Dell, s cílem zajistit odpovídající úroveň síťové bezpečnosti, vysokou dostupnost a zaručenou úroveň kvality služeb u serverů s gigabitovým ethernetovým rozhraním. Blade servery si do datových center pořizuje stále více zákazníků, neboť nejvíce vyhovují požadavkům na škálovatelnost a konsolidaci IT kapacit.

Součástí nového switche Catalyst Blade Switch je technologie Virtual Blade Switch (VBS), která umožňuje správu osmi fyzických switchů jako jednoho logického switche a snižuje tím složitost infrastruktury. Tato inovace je základem schopnosti bladového switche dosahovat vyšších výkonů a pružnosti zároveň se zjednodušením konstrukce, činnosti a ovládání datových center. Technologie VBS poskytuje pro připojení k serveru rychlost 160 gigabitů za sekundu, přičemž zároveň zdvojnásobuje rychlost připojení samotného serveru. To je obzvlášť důležité pro nastupující aplikace Web 2.0, které zvyšují objem datových přenosů mezi servery.