Google překladač: English Deutsch

Společnost Cisco představila novou switchovou platformu Nexus 7000 a inovovanou řadu switchů Cisco Catalyst 6500. Nové produkty, které jsou výsledkem více než patnácti let inovací, umožní zákazníkům hladký přechod na novou generaci datových center s vysokými požadavky na funkcionalitu, pružnost přenosu a škálovatelnost. Většina z nových produktů bude dostupná již ve druhém čtvrtletí roku 2008.

“Naše vize Data Center 3.0 počítá s přeměnou datových center na virtualizovaná prostředí, která zásadně mění způsob, jakým firmy zavádějí nové IT strategie, a umožňují rychlou odezvu na potřeby podniků,“ řekl Jayshree Ullal, senior viceprezident divize Data Center, Switching and Services Group společnosti Cisco.

V souvislosti s vývojem od gigabitového ethernetu na 10-gigabitový ethernet představilo Cisco nový šestnáctiportový modul pro 10-gigabitový ethernet, který poskytuje až 130 portů na switche Cisco Catalyst 6500 Series a 260 portů na virtuální switche Catalyst 6500 Virtual Switching System. Nový modul tak rozšiřuje škálovatelnost řady Catalyst 6500 a tím pomáhá snižovat spotřebu energie až o 50 procent na každém portu. Také zdvojnásobuje hustotu portů pro 10-gigabitový ethernet a umožňuje tak vysokou míru agregace v LAN sítích.
“S rychlým růstem komunikace v reálném čase a aplikací pro vzdálenou spolupráci hledají zákazníci řešení, která ochrání jejich dosavadní investice do síťové infrastruktury a zároveň v případě potřeby zajistí rychlý přechod na 10-gigabitovou ethernetovou síť,” řekl Toru Arai, generální ředitel Net One Systems.

Cisco také představilo nové šasi Cisco Catalyst 6509 Enhanced Vertical Chassis (V-E), které zjednodušuje obsluhu datových center. Nabízí devět vertikálních slotů s prouděním vzduchu zepředu dozadu, což vyžadují technologie hot-aisle/cold-aisle v moderních datových centrech a serverovnách poskytovatelů internetových služeb. Jako součást řady Catalyst 6500-E podporuje šasi Catalyst 6509 Enhanced V-E připojení slotů rychlostí až 80 gigabitů za sekundu, což zaručuje možnost připojení budoucích nástrojů a modulů. Catalyst 6509-V-E podporuje rodiny produktů Catalyst 6500 Supervisor Engine 720 a 32 a k nim přidružené moduly pro LAN, WAN a další služby.

Cisco rovněž oznámilo, že switche určené pro blade servery Cisco Catalyst Blade Switch bude svým zákazníkům nově nabízet společnost Dell, s cílem zajistit odpovídající úroveň síťové bezpečnosti, vysokou dostupnost a zaručenou úroveň kvality služeb u serverů s gigabitovým ethernetovým rozhraním. Blade servery si do datových center pořizuje stále více zákazníků, neboť nejvíce vyhovují požadavkům na škálovatelnost a konsolidaci IT kapacit.

Součástí nového switche Catalyst Blade Switch je technologie Virtual Blade Switch (VBS), která umožňuje správu osmi fyzických switchů jako jednoho logického switche a snižuje tím složitost infrastruktury. Tato inovace je základem schopnosti bladového switche dosahovat vyšších výkonů a pružnosti zároveň se zjednodušením konstrukce, činnosti a ovládání datových center. Technologie VBS poskytuje pro připojení k serveru rychlost 160 gigabitů za sekundu, přičemž zároveň zdvojnásobuje rychlost připojení samotného serveru. To je obzvlášť důležité pro nastupující aplikace Web 2.0, které zvyšují objem datových přenosů mezi servery.

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..