Google překladač: English Deutsch

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště. Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se prodávají ve třech provedení – 140 mm, 160 mm a 200 mm. Založení komínu: komín se zakládá na nosný základ osazením komínové paty do úrovně budoucí čisté podlahy. Do komínové paty se osadí kondenzační jímka a větrací mřížka, poté se začne se zděním komínového tělesa. V základové patě je řešen jak odvod kondenzátu tak rozvod vzduchu do všech větracích kanálů komínového tělesa. Tepelná izolace, umístěná mezi vnitřní šamotové těleso a vnější nosný obvodový plášť komína má dvě základní funkce. Prvořadým úkolem je tepelně oddělit vnitřní šamotové těleso od vnějších vlivů a zajistit tak co

zalozeni.jpg

nejrychlejší reakci na zátop a stálý přirozený tah komína, druhým úkolem je dilatace vnitřního tělesa, které v závislosti na teplotě spalin prokazuje objemové změny na rozdíl od objemově stálého komínového pláště. Vlastní izolace je tvořena dvěma půlkruhovými segmenty, které jsou opatřeny zámkem a vzájemně do sebe zapadají. Tloušťka izolace je podle průměru vnitřní vložky různá.

Obvodový plášť komínu je tvořen keramickými tvarovkami, zděnými pomocí dodávané malty. Tvarovky se skládají v každé vrstvě do páru a v jednotlivých vrstvách jsou vzájemně pootočeny o 90°. U víceprůduchových komínů se v každé druhé vrstvě používají speciální spojovací tvarovky, které zajistí provázání zdiva komínového pláště a umožní sestavit libovolný počet průduchů v libovolné kombinaci průměrů vnitřních vložek.

Pro spolehlivou funkci komína je důležité odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny Ciko charakteristické.
www.ciko-kominy.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news