Google překladač: English Deutsch

Akvizice divize chemických produktů pro stavebnictví koncernu Degussa AG společností BASF Aktiengesellschaft byla dokončena 1. července. Kupní cena je téměř 2,2 miliardy EUR, což znamená pro BASF transakční hodnotu 2,7 miliardy EUR. Akvizice zahrnuje továrny a prodejní centra ve více než padesáti zemích světa, jakož i vývojové středisko v německém Trostbergu. „Oblast chemikálií pro stavebnictví je zcela novou

1f76494a4a.gif

oblastí podnikání s cyklicky pevnými maržemi a právě z této oblasti bychom chtěli vybudovat další ziskový sektor v portfoliu společnosti BASF,“ prohlásil člen představenstva BASF Andreas Kreimeyer, který má na starost segment produktů pro profesionální využití (Performance Products). „Společně začneme neprodleně pracovat na tom, abychom aktivity koncernu Degussa co nejrychleji integrovali do svých stávajících operací. Samozřejmě se přitom budeme opírat o zkušenosti a nápady našich nových kolegů. Naším novým společným cílem bude vytvořit špičkový tým, který bude moci nabídnout ty nejlepší chemické produkty pro stavebnictví.“

„Společnost BASF je silný a spolehlivý partner, který sleduje touto akvizicí svou dlouhodobou strategii. Jsem velice rád, že jsem dostal příležitost rozvíjet se svým týmem tento segment dál a hledat pro naše zákazníky nová řešení,“ prohlásil Bernhard Hoffman, šéf divize chemických produktů pro stavebnictví ve společnosti BASF. Hoffman byl do konce dubna 2006 členem představenstva společnosti Degussa a od roku 2001 do roku 2003 zde vedl divizi chemických produktů pro stavebnictví.

V České republice se akvizice týká výrobního závodu Degussa Stavební hmoty s r.o. v Chrudimi, v němž pracuje 144 zaměstnanců.

BASF je celosvětově největší chemickou společností: The Chemical Company. Její nabídka sahá od chemických, plastových produktů a zušlechťujících komponentů přes produkty na ochranu rostlin a chemické přísady až po surovou ropu a zemní plyn. Společnost BASF je spolehlivý partner pro téměř jakékoli odvětví a její promyšlená řešení a produkty s přidanou hodnotou pomáhají jejím zákazníkům k úspěchu. BASF vyvíjí nové technologie a s jejich pomocí vytváří nové obchodní příležitosti. Spojuje ekonomický úspěch s ochranou prostředí a sociální odpovědností, čímž přispívá k lepší budoucnosti. V roce 2005 měla společnost BASF zhruba 81 000 zaměstnanců a vykázala obrat více než 42,7 miliard eur. Další informace o společnosti BASF jsou dostupné na www.basf.com.

Společnost BASF Czech spol. s.r.o., dceřiná společnost BASF Aktiengesellschaft, patří v předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů je distribuován celý sortiment inovativních a vysoce hodnotných výrobků skupiny BASF. V České republice dosáhla společnost BASF v roce 2005 obrat ve výši 161,6 miliónů eur. Další informace jsou uvedeny na internetové stránce www.basf.cz.