Google překladač: English Deutsch

Všechny novinky, které vám při stavbě nebo rekonstrukci domu sníží výdaje za teplo, plyn a vodu můžete vidět již od 25. do 29. listopadu na veletrhu Aqua-therm Praha. Ten se letos přestěhoval z Holešovic na výstaviště v Letňanech, které leží pět minut od stanice metra a pohodlně se u něj parkuje. Mezinárodní veletrh vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky, jak zní celý název Aqua-thermu, hostí každým rokem přes 400 firem z celého světa. Je tak největší přehlídkou trendů a novinek z oblasti úsporného vytápění a nízkoenergetické výstavby v České republice. Co svým návštěvníkům nabízí? Pestrou přehlídku kotlů, klimatizačních zařízení, regulací, otopných těles, měřičů spotřeby, tepelných čerpadel, solárních kolektorů a dalších alternativních způsobů výroby energie, které nabízejí velké známé značky i menší výrobci.

Využijte veletržní slevy
Pro zájemce o stavbu či rekonstrukci rodinných domů, chalup a bytů je veletrh ideální příležitostí jak získat přehled o možnostech, které nabízí současný trh, na jednom místě. Poradí jim odborníci přímo od výrobce, mohou si vše v klidu vyzkoušet a navíc využít zajímavých veletržních slev, které řada firem v průběhu akce nabízí. Kromě toho bude k dispozici po celou dobu veletrhu i bezplatné poradenství, poskytované oborovými asociacemi a nezávislými odborníky.
Veletrh tradičně nabízí také zajímavý doprovodný program, který se koná přímo na výstavišti a je zdarma přístupný pro všechny zájemce. Pro laickou veřejnost bude určitě zajímavá sobotní přednáška na téma „Vytápění a zateplování rodinných domů, výstavba nizkoenergetických a pasivních domů a možnosti jejich financování“. Odborníci pak jistě uvítají nové informace z oblasti legislativy a výpočetních nástrojů pro stanovení energetické náročnosti budov.

Kam dojede motocykl na baterky?
Po loňské úspěšné premiéře se i letos v rámci Aqua-thermu představí automobily na alternativní pohon.Výstava AutoAlternativa je letos rozšířena o prezentaci různých typů elektromobilů. K vidění tak bude třeba Peugeot 106 zapsaný v české a světové Guinessově knize rekordů, čínský elektrický kabriolet, elektrický maxiskútr Vectrix nebo krosový motocykl na baterky Quantya. AutoAlternativa měla mimořádný ohlas a zájem návštěvníků překvapil i samotné zástupce automobilek. Důvod je zřejmý – lidé, kteří navštěvují Aqua-therm Praha nemají předsudky vůči vozům na alternativní pohon a pracují často v menších a středních firmách, kde dokáží úspory takto vybavených vozů ocenit.

Vytiskněte si vstupenku
Veletržní haly Aqua-thermu Praha jsou otevřeny od úterý do pátku od 10 do 18 hodin, v sobotu pak do 16 hodin. Informace o konkrétních vystavovatelích, doprovodném programu, ale také poukaz na vstupenku zdarma si je možné vytisknout na webových stránkách veletrhu www.tzb-info.cz. Do Letňan se dostanete pohodlně metrem po trase „C“ do stanice „Letňany“ a odtud pět minut pěšky nebo jednu stanici autobusem. Pro ty, kteří se na veletrh vypraví autem je přichystáno přes 3800 míst s možností celodenního parkování.