Google překladač: English Deutsch

České aerolinie přepravily na svých linkách za období leden – červenec 2005 2,9 milionu cestujících. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku tak využilo služeb společnosti o 20% cestujících více. V samotném červenci, který patří mezi nejvytíženější letní měsíce, přepravily České aerolinie na svých pravidelných a charterových linkách 585 230 cestujících. Jedná se o 28% nárůst oproti červenci loňského roku. Meziročně se také zvýšilo využití sedačkové kapacity a to ze 76,8% na 78,3%.

letadlo_4.jpg

Největší objem cestujících ČSA přepravily na pravidelných evropských linkách. Mezi nejoblíbenější evropské destinace patřily v červenci Paříž, Brusel, Moskva, Miláno, Varšava a Sofie.

Na charterových linkách cestovalo s Českými aeroliniemi v červenci 2005 130 370 cestujících, což je dvojnásobný nárůst ve srovnání s červencem 2004.

Od začátku roku do konce července tak České aerolinie přepravily na svých charterových linkách téměř 356 000 cestujících.

S nárůstem přepravních výkonů společnosti souvisí zejména velký zájem cestovních kanceláří o charterovou dopravu do dovolenkových destinací.

V letních měsících tak přistávala letadla Českých aerolinií na charterových linkách nejčastěji v Řecku, Egyptě,Tunisku, Turecku a Španělsku.

V zimní sezóně plánuje společnost opět provozovat charterové linky také do dálkových destinací v Karibské oblasti jako je ostrov Isla Margarita (Venezuela), kubánské Varadero (Kuba) či Dominikánská republika.

Za prvních sedm měsíců roku 2005 České aerolinie uskutečnily 22 176 letů a přepravily
12 180 tun zboží a pošty.