Google překladač: English Deutsch

Sedmdesát společností bylo nominováno na nejprestižnější evropské ocenění za technologii. Vítězové letošního ročníku Evropské ceny za informační a komunikační technologie
(European Information and Communications Technology Prize) získají celkem 700 000 eur. Cena je udělována společnostem za nové a nápadité produkty a služby založené na informačních a komunikačních technologiích nebo "digitálních technologiích". Ty zahrnují oblast počítačů, médií a průmyslu komunikace, které jsou považovány za hnací motory moderního hospodářství.

balken1.jpg

Cenu podporuje Evropská komise v rámci své snahy pomáhat rozvoji průmyslu informačních a komunikačních technologií v Evropě. Soutěže se mohou zúčastnit kandidáti z 33 zemí. Letos stáli porotci před opravdu nelehkým úkolem - posoudit 450 kandidátů
ze 30 zemí, což je rekordní počet v třináctileté historii této soutěže. Pro vybrané společnosti je nominace důkazem jejich technologického a obchodního potenciálu. Zvyšuje jejich komerční možnosti, pomáhá přilákat investory a rozšiřovat podnikatelské aktivity. Soutěžící bojují o celkovou částku 700 000 eur.

Mezi 70 nominovanými firmami má svého zástupce i Česká republika:
APEX: apex-jesenice.cz
Úplný seznam nominovaných naleznete na internetové adrese: http://www.ict-prize.org

Porotci na základě dalšího posouzení vyberou z nominovaných společností 20 finalistů. Evropská komise pak v březnu po zhodnocení poroty zveřejní vítěze a vítěze Velké ceny (Grand Prize Winners). Každý vítěz si odnese 5 000 eur. Všichni tři vítězové Velké ceny získají šek na 200 000 eur. Vítězové Velké ceny budou zveřejněni na slavnostním ceremoniálu, který se uskuteční 16. března. V letošním roce tento ceremoniál proběhne na jedné z nejdůležitějších akcí, zaměřených na informační a komunikační technologie,
na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru. Ceny předá evropská komisařka Viviane Redingová.
Proces výběru kandidátů na ocenění European ICT Prize můžete sledovat na internetové adrese: http://www.ict-prize.org. Dvacet finalistů bude na webové stránce zveřejněno 19. února.
Pořadatelem Evropské ceny za informační a komunikační technologie je organizace Euro-CASE* s podporou a finančním přispěním Evropské komise.
*Euro-CASE (Evropská rada pro aplikované a inženýrské vědy) je evropská nezisková organizace národních akademií z oblasti inženýrství, technologií a aplikované vědy z 20 evropských zemí.