Google překladač: English Deutsch

Jihokorejská společnost Sungwoo Hitech se rozhodla vybudovat svou novou továrnu na výrobu částí automobilových karosérií v Ostravě. Na severní Moravě hodlá proinvestovat téměř 2,5 miliardy korun a v průběhu tří let zaměstnat až 1000 lidí. „Rozhodovali jsme se mezi Polskem, Slovenskem a Českou republikou. Pro Česko hovořila hlavně kvalitnější infrastruktura – zejména vhodná průmyslová zóna - a také dostatek kvalifikovaných pracovních sil. Významnou roli sehrály i plánované investice do silniční a dálniční sítě na severní Moravě,“ upozorňuje James Bae, budoucí ředitel českého závodu Sungwoo Hitech v Ostravě.

karoserie_1.jpg

Rozhodnutí investora o umístění nového závodu do ČR přišlo krátce po jednání vicepremiéra české vlády Martina Jahna a ředitele CzechInvestu Radomila Nováka s ústředím Sungwoo v Koreji.

„Pro Českou republiku představuje získání Sungwoo zásadní průlom. Doposud totiž korejští investoři umisťovali své projekty spíše na Slovensko, kam následovali automobilku Kia,“ upozorňuje generální ředitel agentury CzechInvest Radomil Novák, a dodává: „Očekáváme, že příchod tohoto významného korejského dodavatele k nám přiláká investice dalších korejských společností. Klíčové také je, že se podařilo nasměrovat Sungwoo na Ostravsko, které trápí vysoká nezaměstnanost.“

Sungwoo je prvním významným dodavatelem automobilky Kia v Žilině, kterého Česká republika získala. „Město Ostrava se tak dostává na evropskou mapu investic a tedy i do zorného úhlu dalších potenciálních investorů. Takové zviditelnění by mohlo nastartovat onen dlouho očekávaný příliv investorů do Moravskoslezského kraje,“ upozorňuje náměstek primátora města Ostrava Petr Kajnar, který se na vyjednávání s investorem podílel.

Investice Sungwoo bude mít přínos i pro domácí firmy, působící na severní Moravě, které mohou získat zajímavé kontrakty. Předpokládaný počet nových pracovních míst by tak mohl být v konečném důsledku mnohem vyšší než oznámená tisícovka. Slibná je zejména možnost spolupráce s tradičními regionálními výrobci železa a válcovaného plechu.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..