Google překladač: English Deutsch

penize_1.pngUž dávno neplatí, že Česká republika je pro investory atraktivní především díky levné pracovní síle. Ani daňové zatížení není u nás tak nízké jako v jiných zemích jižní a východní Evropy, přesto mají německé společnosti stále velký zájem u nás investovat. Konference, která se dnes uskutečnila v Mnichově, a měla představit zejména podnikatelské možnosti na severní a jižní Moravě, se setkala s mimořádným ohlasem potenciálních investorů.

„Německé společnosti jsou vůbec nejvýznamnějšími investory v České republice. Od roku 1994 evidujeme 118 projektů s předpokládanou výší investice téměř 116 miliard korun,“ upozorňuje Tomáš Hruda, generální ředitel agentury CzechInvest.

Česká republika má pro německé společnosti naprosto ideální logistickou polohu. V soutěži o tyto investice vítězíme také díky kvalifikovaným zaměstnancům, kteří umějí německy a vysokému školství s dobrým renomé.

„Investovat v ČR mají nyní zájem především středně velké německé firmy. Po vhodné lokalitě se ale rozhlížejí také zástupci mezinárodních koncernů. Projekty investorů sahají od výrobních závodů až po centra strategických služeb a technologická centra pro vývoj produktů,“ hodnotí průběh konference Renáta Haklová, ředitelka zastoupení agentury CzechInvest v Německu, a dodává: „Pro německé společnosti je důležitá otázka, zda mohou u nás navázat kontakt s kvalitními dodavateli.“

Mnohé ze záměrů jsou velmi konkrétní a mají velkou šanci na brzkou realizaci, a to zejména v Moravskoslezském kraji, pro který je každá investice významným přínosem. Regionu jižní a severní Moravy nyní napomáhá také zřízení pravidelné letecké linky z Mnichova do Ostravy a Brna.
Zdroj: CzechInvest

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..