Google překladač: English Deutsch

Jak docílit lepších výsledků a obstát v domácí i zahraniční konkurenci? Odpověď na tyto otázky dostanou firmy, jež se zapojí do projektu Rozvoje konkurenceschopnosti firem, který připravila Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

invest.jpg

Jako první krok bude 26. září 2005 zveřejněn tzv. Národní registr poradců. Z více než dvou set ohodnocených uchazečů bylo zatím vybráno 86 nejlepších odborníků, jejichž úkolem bude radit malým a středním podnikatelům jak zefektivnit fungování jejich firem.

„Národní registr poradců umožní podnikatelům přístup k velkému počtu vysoce kvalifikovaných konzultantů, kteří nejen prokázali svou odbornost, ale také se budou řídit přísným profesionálním a etickým kodexem,” vysvětluje Radomil Novák, generální ředitel agentury CzechInvest, a doplňuje: „Pro poradce jsou připravena kvalitní a cenově zvýhodněná školení, díky nimž si budou průběžně zvyšovat svou kvalifikaci. Očekáváme, že se tím výrazně omezí problémy s některými neseriózními poradenskými firmami, na jejichž práci si podnikatelé stěžují.

„Národní registr poradců průběžně doplňujeme a aktualizujeme. Poradci jsou do něj přijímáni na základě náročného výběru a jejich práci bude sledovat náš hodnotitel. Každý rok se potom na základě jeho zjištění a ohlasů klientů budou registrace poradců buď obnovovat, nebo rušit,“ zdůraznil Luboš Lukasík, ředitel divize rozvoje podnikání agentury CzechInvest.

Seznam akreditovaných poradců zveřejní CzechInvest příští týden na svých webových stránkách www.czechinvest.org/registr. Tam podnikatelé už nyní najdou informace o seminářích, které se při této příležitosti konají na přelomu září a října v pěti městech po celé republice (viz tab.).

„Koncem měsíce října zároveň odstartuje program Konkurenceschopnost. Jeho prostřednictvím budou moci malé a střední firmy získat dotaci až do výše padesáti procent nákladů na již zmíněné poradenské služby,“ dodal generální ředitel CzechInvestu Radomil Novák.


VÍCE O PROJEKTU ROZVOJE KONKURENCESCHOPNOSTI FIREM
Projekt Rozvoje konkurenceschopnosti firem financuje Evropská unie z fondu Phare 2003. Jeho součástí je kromě již dokončeného Národního registru poradců a chystaného dotačního programu Konkurenceschopnost také vytvoření tzv. Českého benchmarkingového indexu. Podstatou benchmarkingu je neustálé porovnávání domácích firem mezi sebou a s jejich zahraničními protějšky, přičemž se předpokládá, že podobné firmy mají také podobné problémy a mohou se vzájemně poučit ze svých chyb i použitých řešení. Proces budou zajišťovat speciálně vyškolení poradci, vybraní z Národního registru poradců.

Termíny konání informačních seminářů pro podnikatele 26. 9. Brno – Budova Krajského úřadu, Žerotínovo nám. 3/5
27. 9. Ostrava – Polský dům, Poděbradova 53
30. 9. Praha – Hotel Crowne Plaza, Koulova 15
3. 10. Plzeň – Hotel Centrál, Náměstí republiky 33
4. 10. Ústí nad Labem – Hotel Vladimir, Masarykova třída 36

Program seminářů 10:00 – 10:30 prezentace Národního registru poradců
10:30 – 11:00 čas pro dotazy
11:00 – 11:30 prezentace programu Konkurenceschopnost
11:30 – 12:00 čas pro dotazy
12:00 – 13:00 přestávka, občerstvení
13:00 – 13:45 prezentace Českého benchmarkingového indexu
13:45 – 14:30 čas pro dotazy

Semináře jsou bezplatné a zájemci o účast na nich se mohou zaregistrovat na
e-mailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news