Google překladač: English Deutsch

V těchto dnech od 17. do 20. května probíhá na brněnském výstavišti 23. ročník mezinárodního veletrhu obalového, papírenského a tiskařského průmyslu - materiálů, strojů a technologií, kterého se účastní 594 vystavovatelů z 25 zemí. Ceny Zlatý EmbaxPrint 2005 již byly uděleny, oceněno bylo 7 výrobků.

obal1.jpg

Digitální tiskový stroj CPS 900 firmy Océ- Česká republika, s. r. o., Hanusova 18, Praha 4, www.oce.cz. Tento digitální tiskový stroj Océ CPS900 Digital Colour Press je unikátním řešením pro oblast malých nákladů v barvě, zajímavým zejména pro ofsetové tiskárny, kterým tento stroj umožní kvalitní tisk zakázek malých nákladů, které jsou pro ofsetovou technologii problematické. Hlavní přednosti stroje je jedinečná konzistence barevných ploch, na  vzhled dokumentů je stroj blízký ofsetu a ve své třídě má nejlepší barevnou stabilitu tisku. Umožňuje také spolehlivý tisk na širokou škálu médií, včetně strukturovaných
Zařízení je výjimečně produktivní, tiskne konstantní rychlostí nehledě na typ a gramáž papíru.
Tiskový řídicí systém ADACONTROL 3 společnosti ADAST a. s. , Mírová 2/87, Adamov www.adast.cz Centrální řízení tiskových strojů ADAST dodávané pod obchodním názvem ADACONTROL 3, jehož funkcí je řízení provozu tiskových strojů, zvláště zón barevnic, axiálních, radiálních a diagonálních registrů se vyznačuje zejména těmito novými vyjímečnými vlastnostmi posouvající výrobek na novou kvalitu. Software je vytvořen na nejmodernější platformě Microsoft. NET, mj. je možno zobrazit na monitoru jakýkoliv jazyk (arabština, čínština). Plně podporuje standard protokolu JDF Conventional Printing - CIP 4 - možno stroje ADAST začlenit do technologických linek. K dispozici je automatická korekce dat pro přednastavení barevnic ze souboru CIP 3 (CIP 4), čímž lze stroj "naladit" na jedinečné poměry v tiskárně - to umožňuje zkrácení přípravného času zakázky a snížení počtu vadných výtisků při počátku zakázky. Pomocí fotospektrometru SpectroOcam lze v tiskárně vyhodnocovat vybarvení zakázky měřením hodnot Lab v barvovém prostoru ve smyslu nově platící normy ISO 12647-2.
Prezentační desky s voštinou od výrobce EMBA, spol. s. r. o. 512 Paseky n. Jiz. 512 47 www.emba.cz. Smysl a vyjímečnost tohoto speciálního obalu spočívá v originální kombinaci exkluzivní voskované lepenky Luxor natur s papírovou voštinou. Zajímavě působí vkusný kontrast materiálů s decentním slepotiskem.
Paldyntest - Testovací systém obalovacích fólií od výrobce Pragometal s. r. o. , Vídeňská 172, 257 42 Jesenice u Prahy. Zkušební zařízení PALDYNTEST je určeno pro dynamické měření kvality obalu na paletové jednotce . Podle zpracované metodiky se simulují zrychlení/zpomalení palety s fixovaným zbožím o hmotnosti do 1 000 kg a provádí se měření kvality obalu. Opakované dynamické zatížení tak modeluje podmínky působící na zboží při cestě od výrobce k zákazníkovi. Testovací zařízení poskytuje výrobci zboží expedovaného na paletách objektivní podklady pro optimalizaci nákladů na balení.
LCD monitor EIZO CG 220 od společnosti EIZO NANAO CORP. LTD. 153SHI MOKASHIWANO, Japonsko- ISHIKAWA, www.eizo.com. První monitor na světě s plným pokrytím barevného prostoru AdobeRGB s HW kalibrací. Poprvé je možné provádět plnohodnotný softproof a na monitoru tak zobrazovat všechny barvy, které je schopna tisknout standardní tiskárna systémem CMYK. Odpadá tedy nutnost drahých a časově náročných nátisků. Při použití spektrofotometru lze hardwarovou kalibrací dosáhnout přesnosti bílého bodu ÄE 0,5! Zajímavá je možnost korekce primárních složek RGB a sekundárních tiskových CMY. Monitor umožňuje také simulovat barevný výstup libovolného požadovaného monitoru. Tento monitor se může jako jeden z mála pochlubit certifikátem SWOP pro vzdálené natiskování CMYKových dat na monitoru. Navíc získal tento monitor cenu "Best Monitor" udělovanou prestižní organizací TIPA (Technical Image Press Association). Zástupci 31 odborných redakcí z celé Evropy každoročně udělují ceny TIPA Award pro nejlepší foto, video a digitální přístroj v Evropě.
BOXMATIC 17 DCP - zařízení na výrobu krabic od firmy Ing. Josef Milík, Břežany II. 190, 282 01 Český Brod, www.solarco.cz. Automatický stroj BOXMATIC 17 DCP je navržen pro profesionální efektivní výrobu přepravních obalů (klopových a víkových krabic z vlnité lepenky) s možností přídavného výseku (např. otvory pro ruce nebo odsek křížů) a přídavného malorozměrného tisku (např. znak RESY). Na stroji lze též vyrábět mřížky nebo pouze řezat a rylovat lepenku napříč i podél. Rozměry krabic jsou zadávany do řídící jednotky intuitivní pomocí barevného dotykového panelu. Podle zadaných parametrů stroj automaticky provádí v podélném směru tisk, tvarový výsek, příčné štěrbinování a rylování, odsek na délku a odsek záložek . Polohy tiskových jednotek, výsekových forem, štěrbinových a rylovacích nožů, rylovacích a víkových krabic z vlnité lepenky) s možností přídavného výseku (např. otvory pro ruce nebo odsek křížů) a přídavného malorozměrného tisku (např. znak RESY). Na stroji lze též vyrábět mřížky nebo pouze řezat a rylovat lepenku napříč i podél. Rozměry krabic jsou zadávany do řídící jednotky intuitivní pomocí barevného dotykového panelu. Podle zadaných parametrů stroj automaticky provádí v podélném směru tisk, tvarový výsek, příčné štěrbinování a rylování, odsek na délku a odsek záložek . Polohy tiskových jednotek, výsekových forem, štěrbinových a rylovacích nožů, rylovacích a řezacích kol a záložkových nožů v příčném směru jsou jednoduše nastavovány manuálně. Stroj umožňuje tyto polohy spočítat a zobrazit. Tím je stroj snadno a rychle přestavitelný a je nejvíce vhodný pro výrobu malých sérií v rozmezí 10 - 5000 krabic.
OVDOT ™ - holografický prach nesoucí variabilní informaci od společnosti OPTAGLIO s. r. o. , Řež 199, 250 68 Řež, www.optaglio.cz. Společnost Optaglio s.r.o., světový výrobce bezpečnostních hologramů, přihlásila do soutěže o Zlatý Embaxprint výrobek s názvem OVDot ™. OVDot ™ je speciální kovová mikročástice nesoucí hologram a vepsanou variabilní informaci. OVDot ™ je vyroben technologií elektronové litografie v rozlišení až 500.000 dpi. Velikost jednotlivých částic je od 50 m výše. Jde o zcela unikátní produkt ve světovém měřítku.
Posudek: OVDot ™ je speciální kovová mikročástice nesoucí hologram a vepsanou variabilní informaci. Je vyroben technologií elektronové litografie v rozlišení m výše. Předpokládané?až 500 000 dpi. Velikost jednotlivých částic je od 50  využití je v oblasti zabezpečení papíru a tiskovin proti padělání a ochrany značkových výrobků.
Jde o zcela unikátní produkt ve světovém měřítku.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news