Google překladač: English Deutsch

Zimní zahrada je z pohledu zabezpečení slabším místem. Pro elektronické zabezpečení je to jen další místnost opatřená obvykle detektorem rozbití skla. Jedna věc je bezpečnost a jistota, že vás v době nepřítomnosti „někdo“ nenavštívil, druhou stránkou je hlídání prostředí, který flóra potřebuje i když nejste doma.

Elektronicky si zabezpečit objekt se stává standardem, navíc dnes můžete počítat s bezdrátovým provedením zabezpečení, což znamená, že profesi zedníka opravdu potřebovat nebudete. Český výrobce zabezpečovací techniky, firma Jablotron Alarms, získal za bezpečnostní systém OASiS letos nejvyšší ocenění na veletrhu Amper i na stavebním veletrhu v Brně. „Hlavně proto, že jsme systém zdokonalili. Dnes to není jenom o střežení, ale i o komfortu pro zákazníky,“ předpokládá Viktor Slanař, vedoucí tuzemského prodeje jablonecké společnosti.


Zimní zahrada je trochu specifický prostor. Obvykle je hlídána v základní verzi detektory pohybu, a detektory otevření dveří či oken a doplněny jsou už zmiňovaným detektorem rozbití skla. Ten může být v takové chvíli extra důležitý, protože zareaguje, i když zloděj pouze vyřízne sklo, a aniž by vstoupil do zahrady s pokusem si odnést např. cenné rostliny. Detektor rozbití skla funguje spolehlivě na principu vyhodnocení zvuků a rozpozná zásah do skla ještě dříve, než se rozsype na zem. Přitom nebude reagovat, pokud například vaše kočka rozbije sklenici.


Ondřej Šimek z SV-Agency upozorňuje, že zabezpečení domu je spojeno hlavně s kontaktem na bezpečnostní službu, která může dorazit k domu během pár minut. V evropských zemích si drtivá většina zákazníků připojuje alarm na hlídací agenturu. Zabezpečit například zimní zahradu dnes není žádným problémem.


A jaký komfort tedy může nabídnout bezpečnostní systém ve spojení se zimní zahradou? Systém OASiS vám bude hlídat teplotu v zahradě a pokud přesáhne nebo naopak klesne přes nastavenou mez, pošle vám informaci SMSkou, otevře ventilaci, zatáhne či roztáhne žaluzie, zapne přitápění anebo i v pravidelných, předem definovaných případech zavlaží zahradu.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..