Google překladač: English Deutsch

Výsledkem investice ve výši 36 milionů eur (1,1 miliardy korun) bude vývojové pracoviště světové třídy pro softwarová řešení nové generace. Společnost Computer Associates International, Inc. (NYSE: CA) oznámila, že v Praze založí své první světové centrum pro vývoj softwaru Mainframe Centre of Excellence, což představuje výrazné rozšíření jejích aktivit v České republice a zároveň významný závazek vůči trhu informačních technologií. Nové centrum se bude soustředit na vývoj, údržbu, ověřování a zajišťování kvality softwaru pro prostředí počítačové platformy mainframe.

bp_1.jpg

Odborné poradenství a pobídky v rámci programu na podporu technologických center a služeb podpory podnikání poskytuje společnosti CA tým CzechInvestu, agentury Ministerstva průmyslu a obchodu.

"Cílem partnerství CA s CzechInvestem je vytvořit v srdci Evropy nejmodernější vývojové a podpůrné centrum pro mainframový software," řekl Guy Harrison, senior viceprezident vývoje společnosti CA. "Centrum Mainframe Centre of Excellence bude poskytovat uživatelům počítačů mainframe po celém světě množství inovací a posílí pozici České republiky jako centra aktivit v oblasti IT."

CA Mainframe Centre of Excellence bude vybudováno na celkové ploše 4 237 m2 v Budově 6 centra The Park na Praze 4 - Chodov a k jeho oficiálnímu otevření dojde v srpnu 2005. Počítá se s tím, že centrum zaměstná a vyškolí více než 200 pracovníků včetně nadaných studentů, odborníků na počítače mainframe a zkušených manažerů. První fáze náboru již probíhá a noví zaměstnanci by měli nastoupit do srpna 2005.

"Vybudování tohoto centra pro vývoj softwaru v Praze jen potvrzuje stále silnější pozici České republiky v oblasti získávání technologicky vyspělých investic," říká Karolína Bočková, náměstkyně generálního ředitele agentury CzechInvest. "Dobrá infrastruktura v kombinaci s nabídkou vzdělaných odborníků tvoří ideální základnu pro budoucí růst nejen jednoho sektoru, ale ekonomiky jako celku."

CA nabízí širokou řadu softwarových řešení pro počítače mainframe, která umožňují oddělením IT optimalizovat využití prostředků v datovém centru, snižovat celkové náklady na vlastnictví, udržovat soulad mezi využitím a podnikatelskou hodnotou a rychle reagovat na vývoj podnikových potřeb.

Společnost CA si vybrala Prahu díky zdejší nabídce vysoce kvalifikovaných a vzdělaných pracovníků, rozšířenému programu výuky mainframe počítačů na českých vysokých školách a strategicky výhodné poloze Prahy v zeměpisném středu Evropské unie. Společnost má v České republice přímé zastoupení od roku 1998 a v současných obchodních kancelářích v Praze a Bratislavě zaměstnává 20 lidí.

V Praze žijí absolventi i zkušení profesionálové, kteří se specializují na prostředí počítačů mainframe. CA předpokládá, že zhruba 65 procent nových zaměstnanců centra bude z řad čerstvých absolventů zdejších univerzit. Každý zaměstnanec bude plně proškolen v zásadách podnikání a technologii společnosti CA. Odborní školitelé budou pravidelně pořádat doplňující školení. Centrum bude řídit Patrick Pochard, zkušený manažer, který za 14 let svého působení ve společnosti CA prošel řadou vývojových a manažerských pozic.

Společnost CA zahájila program, v jehož rámci chce zvyšovat své současné příjmy ve výši miliardy dolarů ročně v regionu EMEA rychleji, než poroste trh jako celek. Chce toho dosáhnout pomocí trojsložkové růstové strategie, která počítá s větší penetrací na vybraných geografických trzích, například v arabských zemích a ve střední a východní Evropě, s větším objemem prodejů ve spolupráci s výrobci počítačů (OEM) a s výraznou expanzí v sektoru malých a středně velkých firem. V souladu s touto růstovou strategií plánuje CA v příštích dvou letech zdvojnásobit svůj objem tržeb ve střední a východní Evropě, investovat do nových zaměstnanců a kanceláří a soustředit se na strategická partnerství na jednotlivých místních trzích.