Google překladač: English Deutsch

Zájem českých firem o podnikání v Bulharsku se za poslední čtyři roky neustále zvyšuje. Se vstupem Bulharska do Evropské unie došlo k přivázání domácí měny levy k euru a podnikatele tak ještě víc láká jedna z nejnižších daní z příjmů právnických i fyzických osob v Evropě, která je na úrovni 10 %. Díky velkému zájmu o bulharské společnosti existuje na místním trhu mnoho firem, které nabízejí služby v oblasti zakládaní společností, poskytování vedení účetních a mzdových služeb nebo daňového poradenství.

bulgaria

„Nová společnost je v Bulharsku obvykle založena do 3 dnů. Doba pro převedení před-založené společnosti na nového vlastníka se zásadně neliší. Ready-made společnosti tudíž již nejsou v Bulharsku obyčejně zakládány. Také v této oblasti platí, že s nižší cenou roste riziko horší kvality obdržených služeb,“ říká Filip Reinoso ze společnosti SMART Companies, která se zabývá zakládáním, prodejem a následnou správou společností po celém světě.

Mezi další výhody, které podnikatele do Bulharska táhne, patří také více než 60 smluv o zamezení dvojího zdanění a smlouva s Českou republikou o ochraně investic. Lákadlem pro investice v Bulharsku je i srážková daň z dividend, která zde činí pouhých 5 % a při výplatě dividend rezidentům EU může být zdaněna nulovou sazbou.

 

Obecnými náležitostmi bulharské společnosti typu s.r.o. (OOD) jsou:

- minimálně jeden společník, který může být fyzickou nebo právnickou osobou nerezidentní v Bulharsku

- minimálně jeden ředitele (jednatel), který může být fyzickou nebo právnickou osobou nerezidentní v Bulharsku

- minimální základní kapitál ve výši 2 leva, cca 1 euro

- povinnost vedení sídla v Bulharsku

- konání valné hromady alespoň jednou ročně

„Zájemci o podnikání v Bulharsku by se měli obrátit na spolehlivé partnery, kteří jim správně poradí a pomohou nakročit na nový trh prostřednictvím založení a správy jejich společnosti v Bulharsku,“ dodal Filip Reinoso ze společnosti SMART Companies.

Díky své výhodné poloze je Bulharsko ideálním místem pro investory, kteří chtějí působit jak na evropských, tak i na asijských trzích. Podnikatele stále více lákají možnosti investic do turistického ruchu, nemovitostí na černomořském pobřeží nebo v horských turistických a lyžařských střediscích. Českým investorům se daří v Bulharsku velmi dobře pronikat do perspektivních oborů jako je energetika, dopravní infrastruktura, zdravotnictví nebo kvalitní rychloobrátkové zboží. Bulharsko kromě příznivých podnikatelských podmínek nabízí i nový segment zákazníků, kteří jsou zvyklí na vysoký standard poskytovaných služeb.

Více na www.smartcompanies.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..