Google překladač: English Deutsch

Panorama Barcelony nedávno změnila supermoderní stavba symbolického významu - výšková kancelářská budova španělské vodárenské společnosti Aguas de Barcelona, která je unikátním architektonickým dílem. Na výstavbě budovy se podílela také společnost Siemens, která Torre Agbar vybavila nejmodernějšími systémy detekce a likvidace požáru. V devětatřicetipatrovém mrakodrapu o výšce 142 m, který navrhl slavný francouzský architekt Jean Nouvel, se kromě kanceláří skupiny Agbar nacházejí konferenční místnosti, parkovací plochy a technická zařízení. Budova ve tvaru patrony symbolizuje vrcholek hory Montserrat, jež se tyčí nad Barcelonou. Mezi zajímavé prvky mrakodrapu patří například asymetrické uspořádání 4400 oken či zhruba 60.000 prosklených tabulí obvodového pláště.

Torre_agbar_1.jpg

Instalace systému detekce požáru společnosti Siemens zcela vyhověla zvláštním požadavkům architekta a provozovatele budovy na vybavení poskytující ochranu před požárem. Součástí systému jsou interaktivní hlásiče kouře a tepla, ruční tlačítkové hlásiče a soustava automatického ovládání dveří. Celý systém je napojen na systémy stabilního suchého hašení (FM200), jež jsou určeny na ochranu technického zázemí a komunikačních systémů. Interakce včasného zjištění a selektivní likvidace požáru budovu chrání před ohrožením výroby, ztrátou dat a neúměrně dlouhým přerušením provozu.

Výstavba budovy Torre Agbar stála zhruba 133 milionů eur, náklady na instalaci protipožárních zařízení činily přibližně 255.000 eur.
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..