Google překladač: English Deutsch

car_04_1.jpgJeden z nejvýznamnějších světových výrobců ložisek Daido Metal si vybral pro stavbu svého nového závodu brněnskou Černovickou terasu. Investice společnosti Daido Metal dosáhne téměř 400 milionů korun a závod v první fázi zaměstná až 100 lidí. Výroba by měla být spuštěna už začátkem příštího roku. „Česká republika má dnes v Evropě v oblasti automobilového průmyslu velmi silnou pozici, ostatně své výrobní závody zde mají i mnozí naši odběratelé. Produkce českého závodu ale bude pokrývat poptávku celého evropského kontinentu zemí střední Evropy, tak celého kontinentu,“ říká Issei Yoshida, generální ředitel Daido Metal Europe.

„Příchod společnosti Daido Metal do Brna je důkazem toho, že město nabízí zahraničním investorům kvalitní zázemí a dobře připravenou průmyslovou zónu. Doufám, že se brzy ohlásí další zahraniční investoři, kteří v Brně využijí jak velice slušnou geografickou polohu, tak dostatek kvalitních lidských zdrojů,“ říká Richard Svoboda, primátor města Brna.

„Tato investice přinese městu kromě nových pracovních míst také nové technologie a cenné know-how,” upozorňuje Alice Tomášková, projektová manažerka agentury CzechInvest, a dodává: „Daido Metal Czech už také zvažuje úzkou spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, což je trend, který je třeba podporovat. Investor nejdřív přijde s výrobním závodem a poté, co se seznámí s prostředím a s vysokou úrovní našich odborníků, začne zvažovat i přesun vývojových aktivit.“

Nový závod vyroste v blízkosti dalších dvou japonských firem na Černovické terase – v dubnu zde položila základní kámen svého nového závodu společnost Daikin, jeden z nejvýznamnějších výrobců klimatizačních zařízení pro průmyslové a domácí použití na světě, na konci roku by se měla rozběhnout výroba komponentů pro klimatizace v Ohmori Technos Corporation.

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..