Google překladač: English Deutsch

Jeden z nejvýznamnějších světových výrobců ložisek Daido Metal si vybral pro stavbu svého nového závodu brněnskou Černovickou terasu. Investice společnosti Daido Metal dosáhne téměř 400 milionů korun a závod v první fázi zaměstná až 100 lidí. Výroba by měla být spuštěna už začátkem příštího roku. „Česká republika má dnes v Evropě v oblasti automobilového průmyslu velmi silnou pozici, ostatně své výrobní závody zde mají i mnozí naši odběratelé. Produkce českého závodu ale bude pokrývat poptávku celého evropského kontinentu zemí střední Evropy, tak celého kontinentu,“ říká Issei Yoshida, generální ředitel Daido Metal Europe.

car_04_1.jpg

„Příchod společnosti Daido Metal do Brna je důkazem toho, že město nabízí zahraničním investorům kvalitní zázemí a dobře připravenou průmyslovou zónu. Doufám, že se brzy ohlásí další zahraniční investoři, kteří v Brně využijí jak velice slušnou geografickou polohu, tak dostatek kvalitních lidských zdrojů,“ říká Richard Svoboda, primátor města Brna.

„Tato investice přinese městu kromě nových pracovních míst také nové technologie a cenné know-how,” upozorňuje Alice Tomášková, projektová manažerka agentury CzechInvest, a dodává: „Daido Metal Czech už také zvažuje úzkou spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, což je trend, který je třeba podporovat. Investor nejdřív přijde s výrobním závodem a poté, co se seznámí s prostředím a s vysokou úrovní našich odborníků, začne zvažovat i přesun vývojových aktivit.“

Nový závod vyroste v blízkosti dalších dvou japonských firem na Černovické terase – v dubnu zde položila základní kámen svého nového závodu společnost Daikin, jeden z nejvýznamnějších výrobců klimatizačních zařízení pro průmyslové a domácí použití na světě, na konci roku by se měla rozběhnout výroba komponentů pro klimatizace v Ohmori Technos Corporation.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..