Google překladač: English Deutsch

Japonský pneumatikářský koncern BRIDGESTONE hodlá prostřednictvím své firmy BRIDGESTONE Europe NV/SA postavit v Maďarsku – nedaleko města Tatabanya – novou, moderní a vysoce automatizovanou pneumatikárnu.
Důvodem tohoto rozhodnutí je skutečnost, že koncern BRIDGESTONE chce v Evropě prodávat mnohem větší objemy vysoce kvalitních osobních pneumatik. Stavební práce mají být zahájeny v roce 2006, se zahájením výroby se počítá v roce 2008.

Tweel_auf_Felge.jpg

V první polovině roku 2009 by měl nový závod vyrábět již 8 000 kusů pneumatik za den. Nejprve se uvažuje s výrobou osobních plášťů a také pneumatik pro lehká nákladní vozidla.
Nová pneumatikárna bude mít zavedený zcela automatizovaný výrobní systém BIRD (BRIDGESTONE Innovative & Rational Development), jehož základem je komplexní automatizace výrobního procesu, počínaje přípravou a zpracováním surovin a výslednou kontrolou konče.
Po najetí výroby pneumatik v Maďarsku bude koncern BRIDGESTONE disponovat v Evropě již sedmi pneumatikárnami. Vedení koncernu je si vědomo, že v Evropě jsou na kvalitu pneumatik kladeny vysoké požadavky, včetně ekologických a chce je proto beze zbytku splnit.
Autor: Ing. Václav Matys