Google překladač: English Deutsch

Německá společnost Bosch Diesel, jeden z největších investorů v ČR, dnes slavnostně otevřela novou výrobní halu ve svém areálu v Jihlavě-Pávově. Tato expanze představuje investici ve výši tří miliard korun a vznikne díky ní více než 350 nových pracovních míst. Během roku 2005 však Bosch plánuje přijmout až 1 000 nových zaměstnanců. 

diesel1.jpg

"Společnost Bosch Diesel je jedním z nejúspěšnějších zahraničních investorů v České republice a tato miliardová expanze nejlépe dokazuje, že se jí u nás velice dobře daří. Celková výše investic společnosti Bosch Diesel do jihlavského závodu, který už dnes zaměstnává víc než 5 800 lidí, tak přesáhne 15 miliard korun," upozorňuje Radomil Novák, generální ředitel CzechInvestu.
V nové hale bude Bosch Diesel vyrábět nový typ vysokotlakého čerpadla, které patří k technologické špičce v oboru. Hala se staví ve dvou fázích, druhá část by měla být dostavěna v říjnu 2005. Dostavba haly a příprava na rozšíření výroby si v průběhu let 2005-2006 vyžádá další investice. www.bosch.cz