Google překladač: English Deutsch

Společnost Rotex uvedla na český trh pokrokový solární systém pro ohřev vody, Rotex Solaris „Drain back". Systém je beztlaký, samovypouštěcí a pro svou činnost nepotřebuje nemrznoucí směs. Dosahuje proto vyšší účinnosti a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Zařízení je možné zapojit do stávajícího systému ohřevu teplé vody v domě. Díky využití sluneční energie je možné na ohřevu teplé vody a vytápění ročně ušetřit až 14 000 Kč.

ROTEX1


Systém Rotex Solaris je složen ze solárních panelů a beztlaké akumulační nádoby Rotex SaniCube nebo HybridCube. Na rozdíl od běžných solárních systémů pro ohřev vody nepotřebuje Rotex Solaris nemrznoucí směs, v potrubí proudí čistá voda. Díky tomu je až o 15 % účinnější než běžné systémy používající kapaliny na bázi glykolu. Systém „drain back" navíc umožňuje solární panely napouštět a vypouštět podle povětrnostních podmínek a požadavků na teplou vodu. Tím se zamezí zamrznutí systému v zimě a přebytkům energie v létě.
"Systém Rotex Solaris nepoužívá nemrznoucí směs, a díky tomu dosahuje lepší účinnosti, protože voda má lepší parametry pro přenos tepla. Díky řízenému vypouštění a napouštění panelů tak celý systém pracuje zcela automaticky a jeho provoz je vysoce komfortní. Nemusíte složitě doplňovat ani pravidelně měnit pracovní kapalinu. Také těsnění spojů jsou spolehlivější, protože nejsou tolik namáhána jako u klasických systémů", sdělil Ivo Zabloudil, produktový manažer společnosti ENBRA, která je výhradním distributorem tepelných čerpadel značky Rotex na českém trhu. "Systém napustí solární panely až tehdy, pokud je v nich dosaženo požadované teploty. Díky tomu voda v zimě v panelu nezamrzne. Když dojde v létě k přebytku energie, systém panely jednoduše vypustí. Panely jsou samozřejmě pro takový provoz speciálně navrženy," doplnil Zabloudil.
Systém obsahuje dvě čerpadla, jedno s proměnným a druhé se stálým výkonem. Při spuštění ohřevu vody nejdříve pracují obě, aby se celý okruh snáze a rychle zavodnil. Po zavodnění solárních panelů pak již pracuje pouze první čerpadlo s výkonem regulovaným přesně podle teploty vody v kolektoru a zásobníku. To umožňuje minimalizovat náklady na provoz celého systému a dále zvyšuje účinnost ohřevu vody. K úspornému a efektivnímu provozu navíc pomáhají i speciálně navržené zásobníky HybridCube a SaniCube s vynikající teplotní stratifikací (rozvrstvením) pracovní vody.
„Podle našich výzkumů pokryje slunce až 35 % spotřeby energie na vytápění a ohřev teplé vody pro průměrný rodinný dům. Díky tomu je možné ušetřit až 14 000 Kč ročně. Systém samozřejmě pracuje i ve slunných dnech v zimě. V kombinaci s nízkoteplotní otopnou soustavou tak lze dosáhnout zajímavých úspor i ve vytápění," popisuje výhody solárního ohřevu vody Ivo Zabloudil ze společnosti ENBRA, která se dlouhodobě specializuje na technické zařízení budov. „Solární systém lze snadno připojit do stávajícího otopného systému s různými zdroji tepla ‒například s tepelným čerpadlem. Tímto způsobem je možné ušetřit až 75 % primární energie," dodal Zabloudil.

Výhody solárního systému ROTEX SOLARIS
· Kvalitní solární kolektory vyrobené v Německu
· Ekologický provoz bez nemrznoucí směsi
· Odpadá pravidelná výměna a likvidace nemrznoucí směsi
· Žádné přebytky tepla v létě. Systém se vypustí, není potřeba přebytečné teplo odvádět do bazénu
· Spolehlivý a bezúdržbový systém bez expanzní nádoby a pojistných ventilů
· Snadná kombinace s dalšími zdroji tepla
· Díky použití čisté vody až o 15 % vyšší účinnost

rotex.esel.cz

ROTEX2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news