Google překladač: English Deutsch
Kompaktní elektrický nástroj pro elektrotechniky, s lithium-iontovým akumulátorem

Kompaktní, výkonný a mimořádně hbitý. Nový bezšňůrový šroubovák Bosch GSR 10.8 V-LI, s širokým aplikačním spektrem, je univerzálním nástrojem pro elektrotechniky. Tento nový nástroj s lithium-iontovým akumulátorem velmi snadno šroubuje i na těžko přístupných místech. Leinfelden-Echterdingen, 2. srpna 2005. Tento celosvětově první nástroj od firmy Bosch zaujme svou mimořádně kompaktní konstrukcí, vysokým výkonem a nízkou hmotností. Srovnáme-li jej s konvenčním standardním šroubovákem, je nástroj GSR 10.8 V-LI jen poloviční. Přesto snadno šroubuje šrouby až do průměru šesti milimetrů.

sroub.jpg

Zvládne asi tři čtvrtiny všech případů konvenčního šroubování v celém rozsahu profese a stává se ideálním nástrojem pro elektrotechniky, neboť velmi usnadňuje šroubování na těžko přístupných místech nebo nad hlavou. Šroubovák GSR 10.8 V-LI se rovněž výborně hodí ke šroubování elektrických spojů, například při instalaci elektrických zásuvek nebo světelných vypínačů, a k připevňování kabelových příchytek.
Lithium-iontové akumulátory: kdykoli připravené k dobíjení
Nástroj GSR 10.8 V-LI zašroubuje až 130 šroubů o rozměrech 5 × 50 milimetrů do měkkého dřeva na pouhé jediné nabití akumulátoru. Tohoto vysokého výkonu se dosahuje v důsledku použití výkonné lithium-iontové akumulátorové technologie v elektrickém nářadí. Díky této technologii je možné pohodlné nabíjení bez paměťového efektu. Nabíjecí proces lze kdykoli přerušit, aniž by se poškodil akumulátor. Rychlonabíječka dodaná s nástrojem nabije akumulátor do 30 minut. Díky speciální nabíjecí technologii Hyper Charge se vybitý akumulátor nabije na 70 procent již za 15 minut. Takto se dosahuje nové kvality bezšňůrové práce, což znamená, že se značně usnadňuje každodenní práce elektrotechnika.
Nástroj GSR 10.8 V-LI má kapesní rozměry a je vždy po ruce
Elektrikáři pomáhají při šroubování další vlastnosti: protože má vláčný povrch, který dobře padne do ruky, nástroj se pohodlně drží, i když se dlouho používá. Akcelerační funkce umožňuje opatrné postupné zvyšování šroubovacího výkonu až do 400 otáček za minutu. Maximální moment je 18 newtonmetrů při náročném šroubování. Výkon nástroje lze regulovat desetistupňovým ovladačem výkonu. Osvětlovací LED dioda je obzvlášť praktická, pokud se nástroj používá v nepříznivých světelných podmínkách, protože se automaticky rozsvítí a osvětlí pracovní prostor, je-li nástroj zapnutý, a to dokonce dříve, než začnete šroubovat. Bezšňůrový šroubovák GSR 10.8 V-LI má tudíž nezbytné vlastnosti, díky nimž se stává nepostradatelnou pomůckou každého elektrotechnika.
Šroubovák Bosch GSR 10.8 V-LI je nyní k dostání ve specializovaných prodejnách. Dodává se jako komplet, s praktickou brašnou, dvěma li-ion akumulátory, půlhodinovou nabíječkou a držákem, který lze používat k přenášení praktického bezšňůrového šroubováku na opasku.
www.bosh.cz