Google překladač: English Deutsch

Společnost OASIS představuje bezdrátový detektor s kamerou. Do kamery je vestavěný blesk s patentovanou logikou. Hlavním úkolem kamery je potvrzení skutečného poplachu způsobeného pachatelem. Blesk vestavěný v detektoru osvětlí prostor před sebou, ale má rovněž další důležitou funkci: Neočekávaný záblesk donutí pachatele podívat se za zdrojem a tím se zvýší pravděpodobnost zachycení tváře osoby na následujících snímcích. Blesk rovněž jasně ukáže pachateli, že byl fotografován a je pravděpodobné, že pachatel uteče. Pokud se tak nestane a pachatel se rozhodne zničit detektor, dojde k aktivaci sabotážního kontaktu. Tím vlastně pachatel potvrdí jednoznačně svoji přítomnost v objektu ještě před doručením snímků.

V případě zachycení pohybu v zajištěném objektu detektor vyhotoví sekvenci 4 fotografií a informace o pohybu je rovněž předána ústředně. První snímek je proveden okamžitě bez blesku a následují tři snímky s přisvícením bleskem. Fotografie jsou komprimovány do JPG formátu a jsou ihned odeslány ústředně prostřednictvím obousměrné bezdrátové komunikace. Ústředna bezprostředně odešle snímky ven z objektu prostřednictvím IP komunikace (pomocí GPRS nebo LAN komunikátoru). Průměrná doba odeslání obrázku z detektoru na zabezpečený internetový server činí cca 20 vteřin.

Server zajistí odeslání odkazu na snímek až do Vašeho mobilu nebo přímo fotografie na nastavenou mailovou adresu. Rozlišení obrázků: černobílé 160 x 120 bodů. Vestavěný LED blesk osvětlí prostor do vzdálenosti cca 3 m. Napájení se provádí za pomocí 2 3V lithiových baterií. Vnitřní paměť ukládá posledních 61 obrázků v originální BMP kvalitě – automatické přepisování při naplnění paměti. Malý USB port umožňuje stažení obrázků přímo na počítači, podobně jako výměnný disk. Detektor je určen k použití v systému OASIS nebo může pracovt jako jednoduchá samostatná automatická kamera.