Google překladač: English Deutsch

Společnost Benteler Automobiltechnik, jeden z největších mezinárodních nezávislých dodavatelů pro automobilový průmysl s hlavním sídlem v německém Paderbornu, slavnostně otevřela nový závod v Rumburku v Ústeckém kraji. Tato nová aktivita společnosti Benteler představuje investici za více než jeden a půl miliardy korun. Dle předpokladů zde v následujících letech najde zaměstnání 350 pracovníků.

karos_1.jpg

„Benteler Automobiltechnik dnes zahajuje provoz svého čtvrtého závodu v České republice. Současně s tím také oslavíme 10. výročí působení v této zemi,“ řekl Klaus Glaeser, vedoucí pro region Severní Evropa firmy Benteler Automobiltechnik, ve svém projevu při otevření závodu.

„Nejde jen o nově vytvořená pracovní místa, tato investice je pro nezaměstnaností postižený děčínský region významná i svým důrazem na používání moderních technologií výroby, a přispěje tak k dalšímu rozvoji kvalifikované pracovní síly. Mimo jiné to přispělo i k tomu, že se společnost Benteler Automobiltechnik umístila na druhém místě v kategorii Největší ekonomický přínos – nová investice při letošním vyhlašování ocenění Investor roku 2004,“ upozorňuje Karolína Bočková, výkonná ředitelka agentury CzechInvest.

V novém závodě v Rumburku se budou vyrábět nápravy, bezpečnostní komponenty karoserie a podvozkové díly, společnost přitom bude využívat nejnovější technologie. Za účelem tohoto nového projektu byla v České republice založena firma Benteler Automotive Rumburk s.r.o. Společnost Benteler Automobiltechnik je tak v Česku zastoupena závody ve Stráži nad Nisou, Liberci, Chrastavě a Rumburku. Celkově společnost v těchto závodech zaměstnává více než 1 000 zaměstnanců.

www.benteler.de

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news