Google překladač: English Deutsch
T+T 12/2008

Společnost Timken je předním světovým výrobcem vysoce kvalitních ložisek, produktů ze slitinové oceli a souvisejících komponentů a výrobků. Naše technologie a produkty se nacházejí prakticky všude, kde se používají zařízení založená na pohybu a kde dochází k přenosu energie. Uplatňováním našich odborných znalostí v oblasti technologií pro snížení tření a přenos energie pomáháme našim zákazníkům v tom, aby jejich produkty fungovaly lépe, rychleji a efektivněji.

Timken Bearing Tester (přístroj k testování ložisek) je ruční, kapesní přístroj. Svojí kompaktní a odlehčenou konstrukcí je ideální pro spolehlivé a nyní navíc ještě neobyčejně jednoduché monitorování ložisek.
Bearing Tester je praktický nástroj pro okamžité vyhodnocení momentálního stavu a mazacích podmínek jakéhokoliv ložiska v mnoha průmyslových odvětvích. Představuje ekonomické řešení pro pracovníky údržby nebo strojní operátory, kteří mají zájem o pravidelné monitorování ložisek a dalších kriticky namáhaných částí strojů.
Tento nástroj může být perfektním doplňkem již existujícího programu údržby nebo výchozím bodem pro nově přijatý preventivní program údržby.
Bearing Tester využívá otřesové vibrační metody pro včasné odhalení možného poškození ložiska a nedostačující povrchovou mazací vrstvu.
Integrovaný mikroprocesor provádí analýzu měřeného ložiska dle otřesových vibračních schémat a následně LED indikátor poskytuje aktuální informaci o stavu ložiska v rozsahu hodnot zelená – žlutá – červená.
Bearing Tester je vybaven infračerveným senzorem pro měření povrchové teploty a stetoskopem k určení zvukové nepravidelnosti pomocí sluchátek. Přístroj je napájen dvěmi bateriemi typu MN 1500 LR6, alkalickými (AA) nebo dobíjecími. Prostor pro baterie se nachází v zadní části přístroje.

Přednosti
- Spolehlivé a jednoduché monitorování
- Včasné zjištění poškození ložiska, nebo jeho nevyhovujícího mazání
- Snadné k používání – není zapotřebí speciální trénink
- Napomáhá předcházet neplánovaným prostojům a nákladným opravám
- Pomáhá snižovat provozní náklady

Výhody
- Multifunkční, ruční, robustní a zároveň lehký měřící přístroj
- Nárazové vibrační čidlo pro vyhodnocení stavu ložisek
- Infračervený senzor pro měření povrchové teploty
- Elektronický stetoskop pro zjišťování nepravidelného zvuku ložiska
- Možnost záznamu až pro 10 měření

Části přístroje
1. Nárazové vibrační čidlo
2. IR teplotní čidlo
3. LED indikátory stavu
4. Osvětlený grafický displej
5. Navigační klávesnice
6. Měřící tlačítko + Zapnuto
7. Vstup pro sluchátka
8. LEMO konektor pro externí převodníky
9. Měřící LED
Společnost Timken působí ve 26 zemích a pomáhá zákazníkům řešit ty nejnáročnější technické úkoly. Přispění k rozvoji pracovních a životních standardů – prostřednictvím inovací v oblasti kontroly tření a přenosu výkonu – dává společnosti Timken náskok před konkurencí.

www.timken.com


Videa s prezentacemi firmy Timken najdete na www.streamtech.tv