Google překladač: English Deutsch

Rozvoj stavebnictví žádá stále nové materiály a rozvoj techniky. Nové inovace by měly přinášet nákladové výhody oproti konvenčním řešením, větší flexibilitu při realizaci stavby a – v neposlední řadě – garantovat minimálně rovnocennou kvalitu. Mnohdy se tedy nahrazují konvenční stavební materiály právě plasty. Nejlepší příklad: V Číně nově zahájena výroba střešních tašek, které se vyrábějí z materiálového spojení LuranR S a PVC. „Právě u aplikací, které jsou velmi silně vystavené povětrnostním vlivům, může LuranR S plně rozvinout své přednosti“, sděluje Jürgen Keck, osoba odpovědná za tento projekt v Asii.

BASF-plast.jpg

Protože polymer akrylnitril-styren-akrylesteru (ASA) není jen rezistentní vůči veškerým vnějším vlivům, ale nabízí také nejvyšší flexibilitu barevného a tvarového řešení. K silným stránkám patří v neposlední řadě extrémně vysoká odolnost vůči UV zátěží způsobené slunečním zářením, povětrnostním vlivům a extrémním výkyvům teplot. Nejlepší známky slibuje PVC na nějž se nanese vrstva z materiálu LuranR S. Co se týče barevné stálosti, tedy tam, kde tradiční stavební materiály rychle ztrácejí barvu, nezjistíte u materiálu LuranR S i po více než deseti letech žádné vyblednutí. LuranR S se kromě nesčetných testů vyznamenal také v prvních tvrdých použitích v praxi, nejenom v samotné Číně, ale také v ostatních regionech existují slibné projekty. Aktuálně prováděné dlouhodobé texty by měly prokázat předpovídanou dlouhou životnost a trvalou kvalitu. „Na druhou stranu“, dodává Jürgen Keck, „je třeba jmenovat mnohé estetické přednosti, které mají z architektonického hlediska rozhodující význam.“ Takto otevírá LuranR S netušené možnosti barevného řešení střech budov.
Koncepce zabarvení v továrně v zásadě umožňuje individuálně se zabývat každým požadavkem zákazníka na barevné řešení. Na základě velmi dobrých vlastností produktu se v Číně již rozhodla celá řada výrobců uvést na trh tuto technologii v širším měřítku – například Shandong Fangxing Building Materials Co. Ltd., výrobce s vedoucím postavením na čínském trhu. Protože rovnocenná není plastová střešní taška pouze z hlediska životnosti. Střešní tašky z plastu se dají v porovnání s taškami z hlíny nebo z jílu rychleji namontovat a snižují se tak náklady na montáž. Vidíme proto mnohostranné možnosti použití“ od soukromé bytové výstavby až po veřejné zařízení a průmyslové stavby.“
Zpracoval: Ing.Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..