Google překladač: English Deutsch

Poslední dvě zimy byly obzvlášť ve znamení dlouhých a tuhých mrazů a to společně s vydatným sněžením. Letos to opět vypadá, že zima bude dlouhá a neúprosná, což pro všechny řidiče znamená nutnost dostatečného vybavení a přípravy svých vozidel.

Většina řidičů si již pořídila zimní pneumatiky, či dodala nemrznoucí kapalinu do svých ostřikovacích systémů. Ačkoliv jsou tyto prvky velmi důležité, samy o sobě však nemohou stoprocentně zaručit, že vozidlu zajistí bezproblémový chod v průběhu zimního období. „Zimní prohlídka vozidla musí také obsahovat kontrolu chladící kapaliny v motoru“, připomíná Mike Freche, brand manager společnosti BASF pro Glysantin. Je všeobecným pravidlem, že chladící kapalina by měla být vzdorná mrazu do přibližně -40 stupňů Celsia.

Nevhodná nemrznoucí kapalina v chladícím systému může vést k jeho poškození a k poškození samotného motoru. „V případě neostatečně odolné chladící kapaliny dochází k jejímu roztažení uvnitř chladícího okruhu, což může následně způsobit praskání hadic a vytváření vlasových trhlin na bloku motoru“, varuje Freche. Výsledkem je pak velmi drahé poškození celého motoru.

K zajištění kompletní přípravy vozu na zimu, která by obstarala odolnost i vůči extrémně nízkým teplotám, je nutné užívat kvalitní chladící kapaliny jako je Glysantin. Pouze originální produkt od společnosti BASF zaručuje trojitý způsob ochrany, který motoru zajistí odolnost vůči korozi,l přehřáti i mrazu. Pro každý druh vozidla existuje vhodný typ produktu z řady Glysantin. „Řidiči si rovněž musí uvědomit, že nevhodné produkty, které nejsou doporučeny pro určitý druh vozidla, mohou způsobit motoru velké škody“, uvádí Freche.

Prohlídka vozu před zimou také nabízí ještě jednu výhodu.k „Jakékoliv poškození na motoru nebo chladícím systému se snadno odhalí, když se provádí kontrola chladící kapaliny“, dále uvádí Freche. Usazeniny nebo koncentrační proužky v chladící kapalině mohou přispět k včasnému odhalení a opravě vadného těsnění hlavy válců, což řidiči umožní předejít problémům se závažnou poruchou motoru. Řidiči dnes všeobecně nemusejí vynaložit veliké náklady na přípravu vozidla na zimu, jelikož mnoho autodílen a čerpacích stanic nabízí možnost cenově dostupných zimních prohlídek.

Pro řidiče, kteří si přejí vyměnit chladící kapalinu vlastního vozidla sami, je nezbytná opatrnost při použití správného směšovacího poměru. Odborníci společnosti BASF doporučují poměr 1 : 1 Glysantinu vůči vodě pro jeho optimální účinek. Každý uživatel si může snadno a rychle zjistit optimální typ Glysantinu pro jeho vozidlo prostřednictvím podrobného informačního obalu originální láhve Glysantin.

O produktu Glysantin
Originální výrobek společnosti BASF Glysantin je neprodávanější chladící kapalinou v Evropě. Produktová řada Glysantin nabízí výrobky, které spolehlivě chrání motor po dobu celého roku i za extrémního počasí od koroze, mrazu a přehřívání. Mezi motoristy jsou tyto chladící kapaliny z Ludwigshafenu velmi populární již od roku 1929, kdy společnosti BASF poprvé Glysantin patentovala. Značkové výrobky vlastní nejvíce OEM schválení od velkých výrobců motorů. Společnost BASF spolupracuje s předními dodavateli automobilového průmyslu, aby zajistila, že produktová řada Glysantin vždy splňuje nejnovější požadavky. Vysoce výkonné chladící kapaliny pro motory od BASF jsou vhodné pro všechny druhy motorových vozidel. Pro více informací o produktu Glysantin navštivte internetové stránky

www.glysantin.com.
 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news