Google překladač: English Deutsch

Největší internetové business to business tržiště v Čechách http://www.abc.cz provozované společností ABC Českého Hospodářství a. s. dosáhlo v letošním roce rekordní návštěvnosti a počtu aktuálních poptávek a nabídek z Čech i ze zahraničí. Tento fakt dokazuje, že segmentu B2B se na českém internetu daří velice dobře a předjímá tak trend obchodování i do budoucna.
Hlavním ukazatelem úspěšnosti serveru je však vedle návštěvnosti, která od roku 2002 vzrostla téměř desetinásobně na současných 50.000 návštěvníku měsíčně, konkrétní počet vložených poptávek a nabídek. Za existence této služby jich bylo zpřístupněno přes 100.000. ABC Českého Hospodářství nespoléhá pouze na web, ale aby se nabídka či poptávka dostala až ke klientovi, každý den distribuuje zaregistrovaným uživatelům mail s aktuálními nabídkami a poptávkami z vybraného oboru. Do letošního března se zaregistrovalo okolo 23 000 uživatelů a denně přibývají další.
Klient se tak nemusí o nic starat, systém dovede jeho zakázku až k úplnému konci. Stačí vložit nabídku či poptávku, která je okamžitě automaticky zařazena. Např. v měsíci březnu letošního roku uveřejnil určitý klient 14 nabídek a jeho efekt lze shrnout takto: kontakty na firmu se zobrazily 5200x v Obchodních kontaktech, nabídky (14) shlédlo 14.000 návštěvníků na http://www.abc.cz a 68.000 lidem byl rozeslán email s touto nabídkou či poptávkou. Jedna nabídka oslovila v průměru 4800 firem. Za minimální náklady, pracovní úsilí a zejména v krátkém čase se dostane poptávka či nabídka k těm, kteří o ni mají opravdu zájem.
"Největší zájem o obchodování prostřednictvím internetu mají dlouhodobě firmy z oborů stavebnictví, strojírenství, hutnictví," konstatuje Vojtová. "Dále se objevují finanční služby, reality, obchod s nábytkem a doprava. První místa se dlouhodobě nemění, ale lze vypozorovat trend, kdy se vedle průmyslových oblastí začínají objevovat i firmy se spotřebitelským zbožím a službami," dodává Vojtová.
ABC Českého hospodářství, a. s., je největší České B2B tržiště poptávek a nabídek, které zprostředkovává obchodní příležitosti malým firmám i velkým společnostem z Čech i ze zahraničí. Každý den lze na http://www.abc.cz najít více než 7 000 aktuálních nabídek a poptávek z 27 oborů od 30.000 firem z ČR i ze zahraničí.
www.gem.b2bcentrum.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..