Google překladač: English Deutsch

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) otevře 30. července dveře veřejnosti. Výrobní prostory a technologie v továrně v průmyslové zóně Kolín-Ovčáry si zájemci budou moci prohlédnout poprvé, sdělil mluvčí firmy Matěj Matolín. Továrna bude otevřena od 09:00 do 17:00. Lidé si budou moci prohlédnout lisovnu, svařovnu, finální montáž a kontrolu kvality. Zájemci o práci budou mít možnost se detailně informovat o podmínkách zaměstnání v TPCA a projít prvním kolem přijímacích testů, dodal mluvčí. Dopravu z Kolína zajistí bezplatná kyvadlová doprava.

kolin.JPG

Trasa prohlídky povede mimo jiné i po manipulační lávce, a proto do závodu nebude povolen vstup s kočárky. Prohlídku mluvčí nedoporučil ani osobám s omezenou pohyblivostí. V areálu závodu bude platit zákaz focení.

Základní kámen nové továrny byl položen v dubnu 2002 a stavět se začala v září téhož roku. V dubnu 2003 byla dokončena hrubá stavba, o rok později se začaly instalovat a zkoušet technologie. Tři typy nových malých vozů, Toyotu Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1 firma poprvé představila v prosinci 2004. Sériově je začala vyrábět na konci letošního února.

Kapacita továrny, která v plném provozu od letošního podzimu zaměstná 3000 lidí, je 300.000 aut ročně. Investice TPCA v Česku dosáhla 1,3 miliardy eur (asi 40 miliard korun), z toho zhruba polovinu představoval vývoj nového vozu.