Google překladač: English Deutsch

Revoluční automatizovaný vychystávací vozík BT Automated Order Picker přináší velké úspory v největším distribučním centru v severní Evropě. Když chtěl druhý největší švédský maloobchodní řetězec Coop Inköp Och Logistik AB zvýšit produktivitu vychystávání ve svém hlavním distribučním centru, rozhodl se pro nové řešení automatizovaného vychystávání od společnosti Toyota Material Handling Europe (TMHE).

Na 130 000 čtverečných metrech impozantního centra ve švédském Bro zpracuje Coop 3 500 europalet za den a 4 000 kontejnerů za rok. I zde, stejně jako v ostatních distribučních centrech, s sebou vychystávání přináší řadu výzev. Vychystávání je velmi pracné, s nejvyšším procentuálním podílem mzdových nákladů ze všech činností distribučního centra. Operace vychystávání musejí být integrovány do systému řízení skladu (WMS). A vrcholnou prioritou zůstává rychlost, nulová chybovost a bezpečnost – personálu, zboží i manipulačních zařízení.

Růst produktivity o 80 %
S cílem zvládnout tyto nelehké cíle, uvedl Coop v Bro do provozu 32 automatizovaných vychystávacích vozíků BT AOP, které zde spolu s 200 manuálními vozíky provádějí bok po boku vychystávání z první vrstvy. Na míru přizpůsobené řešení je plně integrováno se stávajícím WMS systémem společnosti a s hlasovým komunikačním systémem Pick-by-Voice.

Sune Montonen, Warehouse Manager společnosti Coop, říká: „Od zavedení systému BT Automatic Order Picking společnosti Toyota Material Handling jsme u personálu používajícího nové vozíky zaznamenali nárůst produktivity vychystávání o 80%. To nám umožnilo reorganizovat naše pracovní síly a docílit podstatných úspor nákladů a v neposlední řadě také zvýšit úložnou kapacitu díky lepšímu využití skladového prostoru.“

Průběh vychystávání a výhody řešení BT AOP
Každý vychystávací cyklus začíná tím, že automatizovaný vychystávací vozík nabere prázdnou paletu a automaticky se přesune na první vychystávací stanoviště, kde čeká pracovník provádějící vlastní vychystávání. Díky systému hlasové aktivace může obsluha signalizovat, když je čas přesunout se na další stanoviště. Automatizovaný vychystávací vozík BT AOP automaticky zvolí nejvhodnější trasu z jednoho vychystávacího stanoviště ke druhému a šetří tak čas a snižuje riziko lidské chyby. Když je objednávka kompletně vychystaná, automatizovaný vychystávací vozík ji bez obsluhy doveze do expediční zóny a vyzvedne novou prázdnou paletu, zatímco se vychystávající pracovník přesune na první vychystávací stanoviště pro příští objednávku.

Vychystávací vozík BT AOP je navigován prostřednictvím speciálního software naváděného pomocí rotujícího laseru na vrchu stožáru a odražečů namontovaných na zdech. Do systému je naprogramováno uspořádání skladu a poloha vychystávacích stanovišť, vyspělý software umožňuje optimalizovat zakřivení zatáček pro co nejvyšší bezpečnost a efektivitu. WMS zná vždy přesnou polohu automatického vychystávacího vozíku a trasu vozíku lze kdykoli přeprogramovat beze změn navigačních cest – jasná výhoda oproti indukčně naváděným systémům.

Bezpečně díky senzorům a detekci překážek
Pro podporu bezpečného provozu a ochranu personálu, zboží a ostatních zařízení používá řešení BT AOP vyspělou technologii a řadu špičkových bezpečnostních funkcí. Sada senzorů automaticky detekuje objekty v cestě vozíku a podle potřeby zpomalí nebo zastaví vozík, aby se předešlo možným kolizím. Gumový chránič okolo vozíku také obsahuje vestavěné senzory, které chrání nohy obsluhy a v případě kontaktu vozík zastaví.

www.toyota-forklifts.cz
 

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..