Google překladač: English Deutsch
pro vaše 3D projekty

Hlavní snahou při tvorbě projektu v 3D prostředí je zvýšení efektivity práce. Autodesk naslouchá svým uživatelům a na základě jejich zkušeností přichází s řadou vylepšení. Díky nim je modelování virtuálního prototypu intuitivnější a rychlejší. Autodesk Inventor 2009 je vytvořený tak, aby vám usnadnil řešení vašich projektů – poskytuje produktivnější nástroje a podporu pro velké datové sady. Další zvýšení výkonu a tedy i vyšší efektivita práce na velkých projektech je dosažena tím, že Autodesk přináší kompatibilitu s Windows Vista a plnou podporu 64bitové verze, kterou určitě mnoho uživatelů již netrpělivě očekávalo.

Vylepšení Autodesk Inventoru 2009 spočívá především v práci s velkými sestavami a v redukci využívané paměti RAM. Ve stromové hierarchii tvorby modelu v prostředí "Úroveň detailu" (UD) je možné jedním nástrojem "Redukování sestavy" vytvořit náhradní reprezentaci velké sestavy. Vytvořením náhradní reprezentace vygenerujeme z mnohonásobné sestavy jeden díl (obálka sestavy), který poskytuje přesné povrchové zobrazení hlavní sestavy. Všechny další komponenty sestavy jsou potlačené a skryté (neviditelné). V prohlížeči "Vlastnosti" stále existuje možnost promítat hlavní pohled UD rodičovské sestavy. Všechny vazby sestavy, hromadné vlastnosti a kusovníky jsou zachovány v hlavní sestavě, takže použití náhradního dílu neovlivní kusovník ani výkresy. Nástroj odvozené části (dílu) má nový mód "Reduce Memory" (omezení paměti), takže náhrady založené na odvozených částech využijí ještě méně paměti. Významnou pomůckou při práci v 3D prostředí jsou nástroje "ViewCube" a "SteeringWheel", které umožňují přehlednější řazení standardních pohledů v 3D modelovacím a 2D kreslicím prostředí.

Cílem Autodesku je nabídnout uživatelům jednodušší a přehlednější práci v 3D prostředí. Vedle zmíněných novinek najdete v novém Autodesku ještě mnoho dalších inovací pro zvýšení produktivity při realizaci vašeho projektu.

www.autodesk.cz