Google překladač: English Deutsch

Mezinárodní letiště Praha–Ruzyně bude od 11. prosince 2005 poprvé v historii České republiky pravidelnou dopravou spojeno s vlakovým nádražím, a dá tak cestujícím možnost využít k cestě na letiště i kolejovou dopravu. Návaznou autobusovou dopravu mezi nádražím Praha-Holešovice a letištěm Praha-Ruzyně zajišťují nízkopodlažní autobusy Airport Express, které jezdí v pravidelném třicetiminutovém taktu a navazují mimo příjezdy a odjezdy dalších vlaků vyšší kvality také na jízdní řád vlaků SC Pendolino.

let11111_1.jpg

Navazují na pohodlnou transferovou přepravu oběma směry, která výrazně usnadňuje přestup mezi železniční a leteckou dopravou v přepravním uzlu Praha. Obsluhují ji vlaky SC Pendolino na trase Ostrava - Praha a zpět, které jsou provozovány jako společné (codesharové) spoje ČD a ČSA pod kódovým označením SC*/OK. Doplňují letecké spojení ČSA na trase Ostrava - Praha a zpět.
Vedle cestujících s cestovními doklady ČSA budou vlaky SC Pendolino od 11. prosince přepravovat i cestující s cestovními doklady zakoupenými pro příslušný spoj ČD. Jejich rezervace a prodej byly zahájeny 7. listopadu 2005. Tento typ spolupráce v sektoru dopravy má obdobu pouze v západoevropských zemích, jako jsou Belgie, Francie, SRN či Švýcarsko. V rámci středoevropských států je Česká republika první zemí, kde funguje spojení letiště s vlakovým nádražím a tzv. codesharová spolupráce mezi letištěm a železničním a leteckým dopravcem.

Jízdné
Ceník jízdného pro vlaky SC Pendolino platí i při zakoupení jízdenky do nově zřízené stanice Praha letiště. Pokud chce cestující využít návaznou autobusovou linku Airport Express z nádraží Praha-Holešovice, ohlásí to už při nákupu jízdenky. Kromě obyčejného a zvláštního jízdného typu SC budou v autobusové lince Airport Express platit všechny jednosměrné jízdenky ČD do 1. vozové třídy a jízdenky podle speciálního tarifu Pražské integrované dopravy (PID). Cestující ČSA v rámci rezervace "letenky" pro spoj SC Pendolino získává také nárok na bezplatnou přepravu transferovým autobusovým spojením Airport Express. Jízdenky ČD pro Airport Express jsou platné i na lince metra trasy C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Hlavní nádraží.

Zastávky
1. V současné době je zastávka letištního autobusu v Praze-Holešovicích umístěna na autobusovém terminálu Dopravního podniku hl. m. Prahy pod označením Airport Express (AE). Přístupové cesty na zastávku jsou označeny směrovkami. V areálu letiště Praha-Ruzyně autobusy staví na společné zastávce s ostatními linkami Pražské integrované dopravy (PID).

2. Od 17.ledna 2006, kdy bude plně zprovozněn nový terminál Sever 2, bude nástupní zastávka (směr Nádraží Holešovice) společná s ostatními linkami PID.
www.csl.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..